Eric
Dier

Eric Dier to angielski piłkarz występujący na pozycji defensywnego pomocnika lub środkowego obrońcy. Od 2014 roku zawodnik Tottenhamu. Reprezentant Anglii.

Czytaj dalej…

15
IMAGO/Gareth Evans/News Images
Imię i nazwisko Eric Dier
Data urodzenia 1994-01-15
Miejsce urodzenia Cheltenham
Narodowość Anglia
Aktualny klub Tottenham Hotspur
Pozycja środkowy obrońca
Waga 90 kg
Wzrost 188 cm

Eric Dier – kariera

Eric Dier dorastał w Portugalii. W wieku ośmiu lat jego umiejętności dostrzegł nauczyciel wychowania fizycznego, który wysłał go na testy do lizbońskiego Sportingu. Tam jego rozwój był harmonijny. Gdy miał 16 lat, podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt. Niedługo później Portugalczycy zdecydowali, że najlepiej będzie wypożyczyć piłkarza. Padło na Everton, gdzie spędził półtora roku. Choć Dier miał problem z zaaklimatyzowaniem się w Anglii, pomógł drużynie w wygraniu Premier League do lat 18. Po powrocie z wypożyczenia coraz częściej grywał w seniorskim zespole Sportingu, gdzie zwrócił na siebie uwagę Tottenhamu.

Spurs zapłacili za Diera pięć milionów euro latem 2014 roku. Trafił tam jako defensywny pomocnik i początkowo świetnie uzupełniał się w środku pola z Moussą Dembele. Wraz z upływem czasu coraz częściej pojawiał się jednak na środku obrony, gdzie najczęściej grywa do dzisiaj.

Dier był pożądany przez reprezentację Portugalii, ale zdecydował się na grę dla Anglików. Zadebiutował w kadrze U18, ale szybko przeniósł się do zespołu seniorskiego. Swój pierwszy mecz dla Synów Albionu rozegrał w listopadzie 2015 roku. Z kadrą brał udział w Euro 2016, a także Mistrzostwach Świata w Rosji oraz Katarze.

Eric Dier – aktualności