Zapis aktywowany. Obrońca zostanie w Bayernie Monachium

Bayern Monachium zgodnie z przewidywaniami sprowadził Erica Diera na stałe. Wcześniej wypożyczony z Tottenhamu Hotspur obrońca rozegrał określoną liczbę meczów i zapis został aktywowany. Anglik z Bawarczykami związał się do czerwca 2025 roku.

Eric Dier
Obserwuj nas w
IMAGO / Langer Na zdjęciu: Eric Dier
  • Bayern Monachium przedłużył współpracę z Erikiem Dierem
  • Angielski obrońca do tej pory był wypożyczony z Tottenhamu Hotspur
  • Kontrakt 30-latka będzie ważny do końca czerwca 2025 roku

Oficjalnie: Eric Dier na stałe w Bayernie Monachium

Bayern Monachium za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformował o sprowadzeniu Erica Diera na stałe. Środkowy obrońca do tej pory przebywał na Allianz Arenie na zasadzie półrocznego wypożyczenia. 30-letni stoper teraz związał się z Bawarczykami kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2025 roku.

Transakcja formalnie wejdzie w życie w letnim okienku. 49-krotny reprezentant Anglii dołączy do niemieckiego klubu jako wolny zawodnik, ponieważ wówczas wygaśnie jego umowa z Tottenhamem Hotspur. Bayern Monachium za wcześniejsze wypożyczenie zapłacił jednak około 4 milionów euro.

Eric Dier w koszulce mistrza Bundesligi rozegrał już 7 meczów i prawdopodobnie to właśnie konkretna liczba rozegranych spotkań aktywowała klauzulę zobowiązującą Bawarczyków do zakontraktowania wychowanka Sportingu Lizbona na stałe.

Komentarze