Artur
Jędrzejczyk

Artur Jędrzejczyk do doświadczony środkowy obrońca. W Ekstraklasie rozegrał kilkaset meczów. Piłkarz ten ma swoim koncie kilkadziesiąt występów w reprezentacji Polski, z którą zaszedł do ćwierćfinału Euro 2016. Sześciokrotny mistrz Polski z Legią Warszawa.

Czytaj dalej…

55
IMAGO/Mikołaj Barbanell
Imię i nazwisko Artur Jędrzejczyk
Data urodzenia 1987-11-04
Miejsce urodzenia Dębica
Narodowość Polska
Aktualny klub Legia Warszawa
Pozycja środkowy obrońca
Waga 78 kg
Wzrost 189 cm

Artur Jędrzejczyk – kariera

Artur Jędrzejczyk zaczynał karierę w Iglopoolu Dębica. W rundzie wiosennej sezonu 2004/2005 dołączył do pierwszej drużyny, która rywalizowała w IV lidze. Pozostał w zespole na całą kolejną kampanię. Latem 2007 roku wziął udział w zgrupowaniu Legii Warszawa, na co wpływ miała współpraca Wojskowych z Iglopoolem. Jędrzejczyk zrobił dobre wrażenie. Trener Wdowczyk uznał, że taki zawodnik przyda mu się w szerokiej kadrze.

Przez trzy lata obrońca był jednak regularnie wypożyczony: do GKS-u Jastrzębie, Dolcanu Ząbki i Korony Kielce. Dopiero w 2010 roku uznano, że popularny Jędza spełnia wysokie standardy Legii. Podczas pierwszego pobytu przy Łazienkowskiej rozegrał trzy sezony. Ostatni spuentował mistrzostwem Polski. Jego świetną dyspozycję dostrzegł rosyjski Krasnodar, który zdecydował się latem 2013 roku zapłacić za niego ponad dwa miliony euro. Dla rosyjskiej drużyny rozegrał 91 spotkania, ale zimą 2016 roku wrócił do Legii. Roczne wypożyczenie udowodniło klasę obrońcy, a w styczniu 2017 roku Wojskowi odkupili Polaka za niespełna milion euro.

Jędrzejczyk pozostaje w zespole Wojskowych do dziś. Sięgnął z nimi łącznie po sześć mistrzostw kraju i sześć Pucharów Polski. Pozostaje kluczowym graczem dla każdego kolejnego trenera drużyny.

Doświadczony gracz ma też świetne wspomnienia z gry dla reprezentacji narodowej. Zadebiutował w niej w 2010 roku, ale stał się naprawdę istotnym graczem dopiero za czasów Adama Nawałki. Szybko uznano go za “żołnierza” tego selekcjonera. Niespodziewanie Jędrzejczyk został jednym z najlepszych graczy Biało-czerwonych na udanym dla nas Euro 2016. Później Jędza wziął też udział w Mistrzostwach Świata w Rosji i Katarze.

Artur Jędrzejczyk – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Artur Jędrzejczyk?

Artur Jędrzejczyk rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 55.

W jakich klubach grał Artur Jędrzejczyk?

Artur Jędrzejczyk w trakcie swojej kariery grał w klubach: Iglopool Dębica, Legia Warszawa, GKS Jastrzębie, Dolcan Ząbki, Korona Kielce i FK Krasnodar.