Artur Jędrzejczyk

Artur Jędrzejczyk

Artur Jędrzejczyk do doświadczony środkowy obrońca. W Ekstraklasie rozegrał kilkaset meczów. Piłkarz ten ma swoim koncie kilkadziesiąt występów w reprezentacji Polski, z którą zaszedł do ćwierćfinału Euro 2016. Sześciokrotny mistrz Polski z Legią Warszawa.

Czytaj dalej…

Artur Jędrzejczyk – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoArtur Jędrzejczyk
Data urodzenia4 listopada 1987 rok
Miejsce urodzeniaDębica
NarodowośćPolska
Aktualny klubLegia Warszawa
PozycjaBoczny obrońca
Waga78 kg
Wzrost1,89 m

Artur Jędrzejczyk – kariera

Jędrzejczyk wychowywał się w Dębicy, którą w 2006 roku opuścił na rzecz Legii. W Warszawie długo czekał na swoją szansę. Kilkukrotnie był wypożyczany do klubów z niższych klas rozgrywkowych. Do stolicy definitywnie wrócił w 2010 roku. Trzy lata później został sprzedany do FK Krasnodar.

W rosyjskiej ekipie Jędrzejczyk był podstawowym piłkarzem. Rozegrał prawie 100 spotkań. Z Krasnodarem wystąpił w dwóch edycjach Ligi Europy. Zimą 2016 roku wrócił do Legii na zasadzie wypożyczenia. Warszawski klub wykupił go rok później. Ze stołeczną ekipą Jędrzejczyk sześciokrotnie wygrał Ekstraklasę. Zdobył także pięć Pucharów Polski. W sezonie 2022/2023 pozostaje istotnym graczem Wojskowych.

Debiut w seniorskiej reprezentacji Polski Jędrzejczyk zaliczył za kadencji Franciszka Smudy przeciwko Ekwadorowi (2:2). Miało to miejsce 12 października 2010 roku. Później nie otrzymywał już powołań. Do kadry wrócił w 2012 roku, gdy prowadził ją Waldemar Fornalik. Od tego momentu bywał w niej w miarę regularnie. Jędrzejczyk zagrał na Euro 2016 i Mundialu w 2018 roku. Choć ostatni mecz w kadrze rozegrał w 2019 roku, w listopadzie 2022 roku niespodziewanie otrzymał od Czesława Michniewicza powołanie na Mistrzostwa Świata w Katarze.

Artur Jędrzejczyk – aktualności