Afonso
Sousa

Afonso Sousa to portugalski piłkarz występujący na pozycji ofensywnego pomocnika. W lipcu 2022 roku został graczem Lecha Poznań za 1,2 miliona euro. Młodzieżowy reprezentant kraju.

Czytaj dalej…

7
IMAGO/Mikołaj Barbanell
Imię i nazwisko Afonso Sousa
Data urodzenia 2000-05-03
Miejsce urodzenia Aveiro
Narodowość Portugalia
Aktualny klub Lech Poznań
Pozycja ofensywny pomocnik
Waga 64 kg
Wzrost 174 cm

Afonso Sousa – kariera

Afonso Sousa rozpoczynał karierę w S.C. Beira-Mar, ale w wieku 13 lat dołączył do akademii wielkiego FC Porto. Tam spokojnie pokonywał kolejne szczeble w hierarchii młodzieżowej. Pokazał się ze świetnej strony w sezonie 2018/2019. Wraz z resztą ekipy Smoków sięgnął bowiem po młodzieżową Ligę Mistrzów. Mimo tego nie zdołał przebić się w seniorskiej ekipie portugalskiego giganta. We wrześniu 2020 roku jako wolny zawodnik trafił do B-SAD. Rozegrał tam dwa pełne sezony na poziomie ligi portugalskiej. Sporym szokiem okazała się informacja, że młody pomocnik rozważa latem 2022 roku transfer do jednego z polskich klubów – Lecha Poznań lub Rakowa Częstochowa.

Medaliki były bardzo zmotywowane, by sprowadzić Portugalczyka i mocno negocjowały. Sam zawodnik postanowił jednak wzmocnić ówczesnego mistrza Polski. Na Bułgarską trafił za kwotę 1,2 miliona euro. Szybko stał się istotnym elementem ekipy, która z sukcesami rywalizowała w Lidze Konferencji.

Sousa to aktualny młodzieżowy reprezentant Portugalii. W kadrze U21 zadebiutował w październiku 2021 roku.

Afonso Sousa – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Afonso Sousa?

Afonso Sousa rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 7.

W jakich klubach grał Afonso Sousa?

Afonso Sousa w trakcie swojej kariery grał w klubach: SC Beira-Mar, GD Gafanha, FC Porto, B SAD i Lech Poznań.