Marcin Bułka ma nowego trenera. Ostatnio pracował z Przemysławem Frankowskim

OGC Nice ogłosiło nazwisko nowego szkoleniowca, którym zgodnie z przewidywaniami został Franck Haise. 53-letni Francuz w ostatnim czasie opiekował się innym zespołem z Ligue 1 - RC Lens.

Marcin Bułka
Obserwuj nas w
Independent Photo Agency / Alamy Na zdjęciu: Marcin Bułka

Oficjalnie: Franck Haise przejął Niceę

OGC Nice w czwartek po południu oficjalnie poinformowało o zatrudnieniu nowego szkoleniowca. Następcą Francesco Farioliego na Lazurowym Wybrzeżu został Franck Haise. – Jestem bardzo dumny, że mogę rozpocząć współpracę z Niceą, historycznym klubem, z którym często się mierzyłem. Szybko doszliśmy do porozumienia, ponieważ przekonał mnie projekt przedstawiony przez włodarzy – powiedział nowy opiekun drużyny Les Aiglons zaraz po podpisaniu kontraktu.

Franck Haise tym samym zajął miejsce wyżej wspomnianego Francesco Farioliego, który przyjął ofertę od Ajaksu Amsterdam. 53-letni Francuz opuszcza zatem RC Lens, gdzie miał przyjemność trenować m.in. Przemysława Frankowskiego. Franck Haise z powodzeniem prowadził zespół ze Stade Felix-Bollaert od lutego 2020 roku i zdecydowanie odcisnął piętno na najnowszej historii tego klubu. Przypomnijmy, że RC Lens za jego kadencji grało w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

OGC Nice ostatni sezon Ligue 1 zakończyło na 5. miejscu w tabeli. Warto dodać, że w ekipie z Lazurowego Wybrzeża na co dzień występuje Marcin Bułka, który w kolejnej kampanii być może będzie miał okazję zagrać pod wodzą Francka Haise’a. Przyszłość polskiego bramkarza nie jest jednak pewna, ponieważ 24-letniego golkipera przymierza się m.in. do słynnego Milanu.

Komentarze