Ligue 1: Brest, Strasbourg, Montepllier, Metz i Saint-Etienne ze zwycięstwami

Kamil Glik

14 goli padło w pięciu sobotnich spotkaniach 21. kolejki Ligue 1 zaplanowanych na godzinę 20:00. Zwycięstwa w tych bojach zanotowały: Stade Brestois 29, RC Strasbourg, Montpellier HSC, FC Metz i AS Saint-Etienne,

Brest przystępowało do swojej potyczki, chcąc wygrać swoje drugie z rzędu spotkanie. Tydzień temu ekipa Oliviera all’Oglio pokonała Toulouse FC 5:2. Z kolei ich rywale mieli zamiar przerwać serię ośmiu spotkań bez zwycięstwa. Ostatecznie bój na Stade Francis-Le Ble wiktorią gospodarzy 2:1. Wynik spotkania otworzył Alexandre Mendy, popisując się efektownym uderzeniem z prawej. Tymczasem do wyrównania doprowadził Sehrou Guirassy, wykorzystując rzut karny. Ostatnie słowo należało z kolei do Irvina Cardony.

Całe zawody w barwach AS Monaco w sobotni wieczór zaliczył natomiast Kamil Glik. Reprezentant Polski jednak po zakończeniu spotkania nie miał powodów do radości, gdyż team z Księstwa przegrał u siebie z RC Strasborug 1:3. Już do przerwy goście prowadzili 1:0 po trafieniu Ludovica Ajorque. W drugiej odsłonie dzieło zniszczenia na gospodarzach wykończyli z kolei Adrien Thomasson i Stefan Mitrović, więc Monaco zaliczyło swoją drugą z rzędu porażkę i ósmą w całej kampanii. Dodajmy, że honorową bramkę dla teamu z Księstwa zdobył Stefan Jovetić.

Ciekawe zawody miały miejsce w Montpellier, gdzie kibice zobaczyli trzy trafienia. Wszystkie gole padły jednak po zmianie stron. Zanim jednak o golach, to musimy nadmienić, że goście kończyli zawody w dziesiątkę, bo z powodu dwóch żółtych kartek plac gry musiał opuścić Mounir Chouiar. Tymczasem wynik rywalizacji został odkorkowany po pięknym strzale z rzutu wolnego Florenta Molleta. Na jednym golu gospodarze jednak nie poprzestali i w 63. minucie podwyższyli swoje prowadzenie za sprawą gola głową Andy’ego Delorta. Trafienie dla gości strzelił Mama Balde.

Tymczasem tylko jedno trafienie padło w meczu na Stade Auguste-Delaune, gdzie Stade de Reims przegrał z FC Metz 0:1. Bramkę dla gości już w trzeciej minucie po centrze z boku boiska i uderzeniu głową zdobył Habib Diallo. Dzięki temu Metz ma na swoim koncie 23 punkty, co pozwoliło tej ekipie nieco odskoczyć od strefy spadkowej.

Trzy punkty w boju 21. kolejki francuskiej ekstraklasy zainkasowali też zawodnicy AS Saint-Etienne, którzy 2:1 pokonali Nimes Olympique. Bohaterem w szeregach Zielonych został Vahbí Chazrí, który zdobył dwie bramki. Saint-Etienne przerwało zatem passę czterech z rzędu porażek, mogąc pochwalić się dorobkiem ośmiu zwycięstwa na koncie.

Stade Brestois 29 – Amiens SC 2:1 (0:0)