Niepokojące wieści dotyczące Zaniolo, drugi raz z rzędu pech dopadł Włocha

Nicolo Zaniolo na niespełna miesiąc przed startem Euro 2024 doznał kontuzji. Włoch wypożyczony do Aston Villi nabawił się urazu w trakcie starcia z Liverpoolem.

Nicolo Zaniolo
Obserwuj nas w
fot. Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Nicolo Zaniolo

Dramat Nicolo Zaniolo

Nicolo Zaniolo to miał być jeden z tych zawodników, na którym miała się opierać gra reprezentacji Włoch w trakcie mistrzostw Europy. Wygląda na to, że te plany mogą ulec zmianie. Napastnik doznał kontuzji w trakcie potyczki ligi angielskiej z udziałem Aston Villi i Liverpoolu. Corriere dello Sport i TMW przekonują, że 24-latek musi się pogodzić z tym, że nie zagra na Euro 2024.

POLECAMY TAKŻE

Zaniolo doznał podobno mikrozłamania stopy. Miało to miejsce w trakcie epizodycznego, bo zaledwie 14-minutowego występu przeciwko drużynie z Anfield Road. Włoch przeszedł już konkretne badania lekarskie. Pierwsze diagnozy są takie, że kontuzja zawodnika jest poważna.

Zaniolo i jego macierzysty klub Galatasaray wyczekują teraz informacji, jak długo ma trwać proces dochodzenia do pełnej sprawności. Zwykle czas rekonwalescencji w tego typu urazach trwa miesiąc. Tymczasem do pierwszego starcia reprezentacji Włoch na mistrzostwach Europy pozostało 30 dni.

Włoch z dużym pechem

Corriere dello Sport daje do zrozumienia, że z powodu przewidywanej przerwy w grze mało prawdopodobne jest, aby Zaniolo znalazł się w kadrze Squadra Azzurra powołanej przez Luciano Spallettiego na mistrzostwa Europy. Na dzisiaj były trener SSC Napoli ma wybraną kadrę w 70-80 procentach, przekonują włoskie media.

Jeśli negatywne proroctwa dotyczące Zaniolo się potwierdzą, będzie to drugi z rzędu europejski czempionat bez włoskiego gracza. Zaniolo na mistrzostwa Europy w 2021 roku nie udał się z powodu zerwania więzadła krzyżowego. Włosi dali sobie jednak radę na turnieju, wygrywając w finale z Anglią.

Czytaj więcej: Wyciekają informacje o prezentacji Mbappe w Realu

Komentarze