Burza we Francji! Mbappe domaga się olbrzymich pieniędzy od PSG

Kylian Mbappe dołączy latem do Realu Madryt. Jego rozstanie z PSG nie przebiegło w najlepszej atmosferze. Gwiazdor domaga się pieniędzy, które nie zostały mu zapłacone zgodnie z umową - donosi "L'Equipe".

Kylian Mbappe
Obserwuj nas w
fot. Abaca Press / Alamy Na zdjęciu: Kylian Mbappe

PSG nie zapłaciło pensji Mbappe

Kylian Mbappe żegna się z Paris Saint-Germain po siedmiu latach. Gwiazdor nie zdecydował się na przedłużenie wygasającego kontraktu i w ramach wolnego transferu opuści Parc des Princes. Jego kolejnym klubem ma być Real Madryt, choć oficjalny komunikat w tym temacie jeszcze się nie pojawił.

Paryżanie bardzo długo naciskali na swojego zawodnika, aby ten przedłużył umowę na kolejne lata. Nie chcieli dopuścić do sytuacji, w której tracą go za darmo. Tak się jednak stanie, bowiem Mbappe nie był zainteresowany kontynuowaniem współpracy. Real od bardzo dawna pracował nad sprowadzeniem go do siebie, wreszcie finalizując ambitne plany transferowe.

POLECAMY TAKŻE

Mbappe opuszcza Paryż w nie najlepszej atmosferze. Prezes PSG Nasser Al-Khelaifi nie może mu wybaczyć, że ten odchodzi za darmo. Między panami doszło do burzliwej wymiany zdań jeszcze przed ostatnim meczem gwiazdora w barwach mistrza Francji. “L’Equipe” donosi, że działacz zdenerwował się do tego stopnia, że nie wypłacić Mbappe pieniędzy, które należały mu się z uwagi na obowiązującą jeszcze umowę. Chodzi o pensję za kwiecień, a także bonus lojalnościowy, który miał otrzymać już w lutym.

Mbappe nie zamierza pozostawić tej sprawy bez reakcji. Chodzi bowiem o kwotę w wysokości aż 80 milionów euro. Kapitan reprezentacji Francji domaga się zapłaty, a w całą sprawę zaangażował już swoich prawników.

Kylian Mbappe zdobędzie Złotą Piłkę w barwach Realu Madryt?

Tak 66%
Nie 34%
114+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Tak
  • Nie

Zobacz również: Media: Wisła Kraków chce zatrzymać Alberta Rude. Zaproponowała nową umowę

Komentarze