Przemysław Frankowski doceniony przez UEFA. Otrzymał nagrodę

Lens wygrało 2:1 z Sevillą w ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów, dzięki czemu zapewniło sobie grę w 1/16 finału LIgi Europy. Najlepszym zawodnikiem tego meczu został wybrany Przemysław Frankowski, który w 63. minucie wykorzystał rzut karny.

Przemysław Frankowski
IMAGO / Baptiste Autissier Na zdjęciu: Przemysław Frankowski
  • Przemysław Frankowski we wtorek rozegrał kolejny dobry mecz w barwach Lens
  • Jego drużyna pokonała Sevillę 2:1 i zapewniła sobie grę w 1/16 finału Ligi Europy
  • Najlepszym piłkarzem tego spotkania został wybrany właśnie reprezentant Polski

Frankowski najlepszy na boisku. Polak otrzymał nagrodę MVP

Lens po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonało Sevillę 2:1 w meczu zamykającym fazę grupową Ligi Mistrzów. Wynik w tym pojedynku otworzył Przemysław Frankowski, który rozegrał kolejne świetne zawody w barwach wicemistrza Francji. Były piłkarz Jagiellonii Białystok oraz Chicago Fire w 63. minucie wykorzystał rzut karny.

38-krotny reprezentant Polski został nawet nagrodzony przez UEFA statuetką dla najlepszego zawodnika tego spotkania. Lens, którego koszulkę 28-letni wahadłowy przywdziewa od 2021 roku, zajęło trzecie miejsce w swojej grupie, a to oznacza, że na wiosnę zagra w 1/16 finału Ligi Europy.

Przemysław Frankowski dla drużyny popularnych Les Artasiens łącznie rozegrał 155 meczów, strzelił 28 bramek i zanotował 15 asyst.