Trzech piłkarzy na liście życzeń Xaviego do wzmocnienia ofensywy FC Barcelony

Xavi Hernandez chce poprawić wyniki FC Barcelony w nadchodzącym sezonie i w tym celu zażądał sprowadzenia do klubu dwóch lub trzech nowych graczy. Zgodnie z raportem katalońskiego Sportu szkoleniowiec wskazał trzech graczy, którzy znaleźli się na jego liście życzeń do wzmocnienia ofensywy.

Xavi Hernandez
Obserwuj nas w
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Xavi Hernandez

Kvaratskhelia, Olmo i Williams na celowniku Barcelony

FC Barcelona już teraz skupia się na budowie zespołu przed kolejnym sezonem. Głównym celem Xaviego Hernandeza jest wzmocnienie lewej strony ataku, co jest zgodne z rekomendacjami Deco. Na szczycie jego listy życzeń znajduje się Nico Williams z Athletic Bilbao. Mimo, że przedłużył kontrakt do 30 czerwca 2027 roku, jego klauzula wykupu pozostaje na poziomie 50 milionów euro, czyli kwoty osiągalnej dla Barcelony, jeśli dobrze zarządzi swoimi finansami.

POLECAMY TAKŻE

Williams jest bardziej budżetową opcją w porównaniu z innym skrzydłowym, których podziwia Xavi. Szkoleniowiec chętnie sprowadziłby do klubu Kivichę Kvaratskhelię. Gruziński gwiazdor pragnie odejść z Napoli, ale prezydent klubu, Aurelio De Laurentiis oczekuje za niego aż stu milionów euro, co wydaje się zdecydowanie poza zasięgiem Blaugrany.

Innym graczem, który znajduje się na radarze Xaviego, jest reprezentant Hiszpanii Dani Olmo, który byłby łatwiejszym celem niż zawodnik Napoli. Gracz RB Lipsk jest ceniony przez trenera Barcelony za dużą wszechstronność, dlatego media nie wykluczają scenariusza, w którym do klubu mógłby dołączyć zarówno Williams, jak i Olmo.

Te potencjalne nabytki są częścią szerszej strategii Xaviego mającej na celu odnowienie i wzmocnienie składu Barcelony na kolejny sezon. Hiszpan chce ponadto pozyskać nowego środkowego pomocnika.

Zobacz również: Barcelona może poświęcić gwiazdę, aby sprowadzić Silvę

Komentarze