Lens zapewniło sobie grę w Lidze Europy. Bramka Frankowskiego! [WIDEO]

Lens wygrało 2:1 z Sevillą w meczu 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. To oznacza, że Francuzi na wiosnę zagrają w Lidze Europy. Autorem jednego z goli dla gospodarzy był Przemysław Frankowski, który nie pomylił się z jedenastu metrów.

Przemysław Frankowski
IMAGO / Baptiste Autissier Na zdjęciu: Przemysław Frankowski
  • Lens wygrało 2:1 z Sevillą w meczu na Stade Bollaert-Delelis
  • Rzut karny w tym starciu wykorzystał Przemysław Frankowski
  • Na trafienie Polaka odpowiedział Sergio Ramos, a wynik ustalił Angelo Fulgini

Przemysław Frankowski jednym z bohaterów Lens

Lens we wtorek wieczorem na własnym stadionie podejmowało Sevillę w meczu ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Stawką tego pojedynku było trzecie miejsce w grupie B, które premiuje grą w 1/16 finału Ligi Europy.

Andaluzyjczycy potrzebowali zwycięstwa, żeby wyprzedzić w tabeli wicemistrza Ligue 1. Ostatecznie w pucharach na wiosnę zagra klub z Francji po tym, jak rzutem na taśmę pokonał hiszpański zespół 2:1. Wynik na Stade Bollaert-Delelis otworzył… Przemysław Frankowski, dla którego był to pierwszy gol w Champions League.

Reprezentant Polski w 63. minucie wykorzystał rzut karny, a szesnaście minut później, również z jedenastu metrów, wyrównał Sergio Ramos. W doliczonym czasie gry wygraną gospodarzom zapewnił jednak Angelo Fulgini.

Lens – Sevilla 2:1 (0:0)

1:0 Przemysław Frankowski (rzut karny) 63′

1:1 Sergio Ramos (rzut karny) 79′

2:1 Angelo Fulgini 90+6′