Liga Mistrzów. Lewy świętuje jubileusz kolejnym golem

Robert Lewandowski
PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski we wtorek rozgrywał setne spotkanie w Lidze Mistrzów. W swoim jubileuszowym spotkaniu otworzył wynik już w 26. minucie, strzelając swoją 79 bramkę w elitarnych rozgrywkach.

  • Nawet Leo Messi i Cristiano Ronaldo nie strzelili tak wielu bramek w swoich pierwszych stu meczach w Lidze Mistrzów, co Robert Lewandowski
  • Polak świętował jubileuszowe spotkanie, otwierając wynik w meczu Bayernu Monachium z Benfiką

Robert Lewandowski świętuje setne spotkanie w Lidze Mistrzów i otwiera wynik przeciw Benfice

Robert Lewandowski nie myśli ani na moment zatrzymywać swojej niesamowitej serii strzeleckiej. We wtorek kapitan reprezentacji Polski rozgrywał swoje setne spotkanie w Lidze Mistrzów i szybko rozpoczął świętowanie. Snajper w 26. minucie wykorzystał dośrodkowanie Kingsleya Comana i głową pokonał Odysseasa Vlachodimosa, otwierając wynik spotkania. Kilka chwil później do gola dorzucił też asystę.

To historyczne osiągnięcie Roberta Lewandowskiego. Nawet najlepsi strzelcy w historii rozgrywek i najlepsi gracze w dziejach sportu nie strzelili tak wielu bramek w swoich pierwszych stu występach w elitarnych rozgrywkach. Leo Messiemu udało się w takiej samej liczbie meczów strzelić 77 bramek, a Cristiano Ronaldo 64. Tymczasem dla Polaka trafienie przeciwko Benfice było już 79. w turnieju klubowym pod egidą UEFA.

Pojedynek pomiędzy Bayernem Monachium, a Benfiką wciąż trwa. Jeżeli rekordowi mistrzowie Niemiec zwyciężą, zapewnią sobie awans do fazy pucharowej.

Komentarze