Legia w Lidze Konferencji Europy! Tobiasz bohaterem! [WIDEO]

Legia Warszawa – FC Midtjylland to spotkanie czwartej rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Na MCH Arena w Herning padł remis 3:3, a wieczór na Łazienkowskiej zakończył się dopiero w serii rzutów karnych. Te lepiej wykonywali piłkarze gospodarzy. Bohaterem Wojskowych został Kacper Tobiasz.

Kacper Tobiasz
IMAGO/ PIOTR KUCZA/FOTOPYK/NEWSPIX.PL Na zdjęciu: Kacper Tobiasz
  • Wynik rywalizacji w dwumeczu Legia – Midtjylland rozstrzygnął się dopiero w rzutach karnych
  • Po 120 minutach mieliśmy remis 1:1 – na listę strzelców wpisali się Pekhart i Paulinho
  • W serii jedenastek lepiej zaprezentowali się i to oni zagrają w fazie grupowej LKE

Legia – Midtjylland. Tobiasz zatrzymał decydującą jedenastkę

Pojedynek w Danii zakończył się remisem 3:3, dlatego sprawa awansu w dwumeczu Legia – Midtjylland pozostawała otwarta. Tuż przed przerwał rywalizacji na Łazienkowskiej na prowadzenie mogli wyjść goście, ale Kacper Tobiasz popisał się znakomitą paradą i uchronił Wojskowych od straty gola.

Po zmianie stron wynik meczu otworzyli gospodarze. W 53. minucie bezbłędnym strzałem głową popisał się Tomas Pekhart, który wykorzystał precyzyjną wrzutkę Pawła Wszołka. Midtjylland wyrównało w 70. minucie. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Paulinho, a po pechowej interwencji Rafała Augustyniaka piłka wpadła do siatki obok zdezorientowanego Tobiasza.

Do końca regulaminowego czasu gry obie ekipy nie zdołały przechylić szali na swoją korzyść, co oznaczało dodatkowe 30 minut zmagań. W dogrywce nie obejrzeliśmy goli, więc dwumecz musiał rozstrzygnąć się w konkursie jedenastek.

Pierwszy rzut karny pewnie wykorzystał Bartosz Slisz. Cho Gue-Sung także nie pomylił się z 11. metra. W drugiej serii Ernest Muci zachował się jak profesor, a Juninho nie dał szans Tobiaszowi. Radovan Pankov także umieścił piłkę w siatce, podobnie jak Andre Romer. W czwartej serii Blaż Kramer przymierzył tuż przy słupku – Oliver Sorensen pokonał golkipera w podobny sposób. Piątą jedenastkę skutecznie wykonał Josue – Nikolas Dyhr również się nie pomylił. W szóstej serii karnego wykorzystał Maciej Rosołek, a Kacper Tobiasz zastopował próbę Stefana Gartenmanna i zapewnił swojej drużynie awans do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy.

LKE. Legia – Midtjylland 1:1, 6:5 p.k. (0:0)