Xavi skłamał ws. stanu zdrowia Roque? Zaskakujące doniesienia

Xavi mówił po meczu Barcelony z Realem Sociedad, że Vitor Roque nie był gotowy do gry w tym pojedynku, jednak innego zdania jest znany dziennikarz Javi Miguel, który przekonuje, że gdyby szkoleniowiec chciał to młody gwiazdor mógłby wystąpić.

Xavi Hernandez
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Xavi Hernandez

Niepewna przyszłość Roque w Barcelonie

Xavi twierdzi, że Vitor Roque wciąż adaptuje się do zespołu i ich stylu gry. Jednak wraz z końcem sezonu wydawałoby się, że to idealny moment, aby dać mu więcej minut na boisku. Tym samym mógłby lepiej wpasować się w drużynę.

W meczu Barcelony przeciwko Realowi Sociedad, Xavi zdjął Roberta Lewandowskiego w 76. minucie, dając szansę Ferranowi Torresowi, podczas gdy Lamine Yamal i Raphinha grali przez pełne 90 minut. Hiszpan argumentował, że Roque nie wszedł na boisko z powodu dyskomfortu w kostce. Jednak według raportu Javi Miguela, Roque nie miał poważnych problemów zdrowotnych. Miał drobne dolegliwości podczas treningu, ale mógł zagrać, jeśli Xavi by tego chciał.

Barcelona walczyła o drugie miejsce w lidze po remisie Girony z Deportivo Alaves, a sztab szkoleniowy nie chciał podejmować ryzyka. Niemniej jednak, przy wyniku 1:0, Xavi mógłby wykorzystać Roque jako opcję ofensywną. 16-letni Yamal mógłby zejść z boiska, ustępując miejsca Roque, a Torres mógłby zająć prawą flankę przekonuje Javi Miguel.

Vitor Roque w ostatnich tygodniach jest łączony z odejściem z FC Barcelony. W hiszpańskich mediach pojawia się coraz więcej doniesień na temat przyszłości gwiazdora. Jego sytuacja w Katalonii jest trudna, ponieważ nie gra zbyt wiele, przez co jest hamowany jego rozwój.