Xavi nie zmieni swojej decyzji. “Jestem o tym przekonany”

Xavi Hernandez po sezonie opuści szeregi Barcelony. Po raz kolejny zapewnia, że nie zmieni swojej decyzji, nawet pod wpływem lepszych wyników.

Xavi Hernandez
Obserwuj nas w
fot. Imago/IPA Sport Na zdjęciu: Xavi Hernandez
  • Xavi Hernandez w styczniu zakomunikował, że po sezonie opuści Barcelonę
  • Od tego czasu zespół spisuje się nieco lepiej
  • Szkoleniowiec zapewnia, że nie zmieni swojej decyzji

Xavi odejdzie z Barcelony. Zapewnia po raz kolejny

Xavi Hernandez od początku obecnego sezonu mierzył się z ogromną krytyką. Barcelona nie grała i nie osiągała wyników na miarę potencjału kadrowego, co powodowało złość kibiców oraz mediów. Oczekiwano jego zwolnienia, lecz Joan Laporta pozostawał niewzruszony i nieustannie wspierał swojego szkoleniowca.

Po porażce z Villarrealem Xavi zdecydował, że wraz z końcem sezonu opuści Barcelonę. Poinformował o tym na konferencji prasowej, co spowodowało dość spore zamieszanie. Pomimo interwencji ze strony zawodników, były legendarny pomocnik utrzymał się przy tym stanowisku.

Faktem jest, że od tego momentu Barcelona notuje lepsze rezultaty. Nie wpłynie to na przyszłość Xaviego, który zapewnia, że decyzji nie zmieni.

– Moja decyzja w sprawie przyszłości się nie zmienia. Jestem o tym przekonany, że klub tego potrzebuje. Wciąż mamy do czerwca kilka miesięcy, ale uważam, że moja decyzja była konieczna. To dobra rzecz dla mnie, lecz przede wszystkim dla klubu – zaznacza Xavi.

Zobacz również: Lewandowski ma przed sobą tylko Messiego i Ronaldo. Wybitne statystyki!

Komentarze