Wpadka Realu Madryt. Królewscy bili głową w mur

Real Madryt po wielkim zwycięstwie nad Barceloną w El Clasico (2:1) zaliczył wpadkę w spotkaniu z dużo mniej wymagającym rywalem - Rayo Vallecano. Królewscy bezbramkowo zremisowali z rywalem zza miedzy w małych derbach Madrytu.

Real Madryt - Rayo Vallecano
IMAGO / Alberto Gardin Na zdjęciu: Real Madryt - Rayo Vallecano
  • Real Madryt bezbramkowo zremisował z Rayo Vallecano w meczu 12. kolejki La Liga
  • Los Blancos stworzyli sobie dzisiaj kilka dogodnych okazji, ale zabrakło skuteczności
  • To oznacza, że nowym liderem hiszpańskiej ekstraklasy niespodziewanie została Girona

Real Madryt stracił punkty, Girona nowym liderem

Real Madryt w niedzielę wieczorem na Estadio Santiago Bernabeu podejmował Rayo Vallecano. Królewscy już w 6. minucie mogli wyjść na prowadzenie, kiedy to w sytuacji sam na sam znalazł się Fede Valverde. Urugwajczyk nie zdołał jednak pokonać Stole Dimitrievskiego.

Trzy minuty później kibice Los Blancos na chwilę zamarli, bowiem Jude Bellingham upadł na murawę, trzymał się za bark i potrzebował pomocy medycznej. Na szczęście skończyło się tylko na strachu, choć trzeba jasno stwierdzić, że ogólnie rzecz biorąc to nie był wieczór etatowego reprezentanta Anglii.

W 31. minucie groźny strzał oddał Fran Garcia, lecz piłka poszybowała ponad bramką. Jeszcze przed gwizdkiem na przerwę próbował Joselu – również bez powodzenia. W drugiej połowie futbolówkę do siatki skierował Vinicius Junior, ale był spalony. Następnie dwie szanse zmarnował Rodrygo Goes.

Podopiecznym Carlo Ancelottiego zabrakło dzisiaj finalizacji. Sytuacja w tabeli La Liga w tym momencie prezentuje się następująco – z 31 punktami sensacyjnie prowadzi Girona, dwa oczka mniej ma Real Madryt, a trzecią lokatę zajmuje FC Barcelona (27 punktów).

Real Madryt – Rayo Vallecano 0:0