Oficjalnie: Sensacja stała się faktem. Barcelona zwolniła Xaviego!

FC Barcelona zwolniła Xaviego Hernandeza. Oficjalna decyzja zapadła na jego dzisiejszym spotkaniu z Joanem Laportą. Niebawem Blaugrana poinformuje, kto go zastąpi.

Xavi Hernandez
Obserwuj nas w
fot. Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Xavi Hernandez

Xavi odejdzie po meczu z Sevillą

Ostatnie dni w Barcelonie były naprawdę szalone. Do niedawna wydawało się, że w przyszłym sezonie drużynę dalej będzie prowadził Xavi Hernandez, na co intensywnie naciskał Joan Laporta. Sytuacja diametralnie się zmieniła, bowiem po jednym z ostatnich meczów to sam prezydent Blaugrany naciskał, aby pożegnać szkoleniowca. Ostateczna decyzja zapadła w piątek, podczas spotkania władz klubu z Xavim.

Mecz z Sevillą w 38. kolejce La Liga będzie dla Xaviego ostatnim w roli trenera Barcelony. Później nastąpi pożegnanie. Klub oficjalnie poinformował, że współpraca zostanie zakończona po sezonie 2023/2024. Wcześniej o swojej przyszłości dowiedział się sam zainteresowany, który niemal do samego końca nie był świadomy zamiarów Laporty.

W kolejnych dniach Barcelona będzie publikować komunikaty dotyczące spraw organizacyjnych związanych z przyszłym sezonem. Wydaje się, że Xaviego zastąpi Hansi Flick, który miał już nawet ustalić warunki współpracy.

Xavi był trenerem Dumy Katalonii od listopada 2021 roku. Przybył do klubu w trudnym momencie, kiedy ten był w bardzo poważnym finansowym kryzysie. W sezonie 2022/2023 zdobył mistrzostwo Hiszpanii, zaś obecna kampania dla Blaugrany kompletnie się nie powiodła. Nie zdobyła żadnego trofeum, odpadając z Ligi Mistrzów już w ćwierćfinale.

Komentarze