Gol Lewego nie wystarczył, Real Sociedad z zasłużonym triumfem na Camp Nou [WIDEO]

FC Barcelona rozgrywała swój pierwszy mecz jako świeżo koronowany mistrz Hiszpanii i przegrała z Realem Sociedad (1:2). Świetne spotkanie zanotował autor bramki i asysty, Alexander Sorloth. Kolejnego gola do swojego konta dopisał też Robert Lewandowski. Baskowie przybliżyli się do awansu do kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Alexander Sorloth
PressFocus Na zdjęciu: Alexander Sorloth
  • FC Barcelona przegrała z Realem Sociedad (1:2) w meczu 35. kolejki
  • Bramki dla Txuri-urdin strzelili Mikel Merino i Alexander Sorloth. Dla gospodarzy w końcówce trafił Robert Lewandowski
  • Tym samym Baskowie umocnili się na czwartym miejscu w tabeli

Real Sociedad górą na Camp Nou, kolejny gol Lewandowskiego

FC Barcelona w sobotę rozgrywała pierwsze spotkanie jako nowy mistrz Hiszpanii. Na Camp Nou przyjechał Real Sociedad i Baskowie szybko popsuli Blaugranie zabawę. Już w piątej minucie Alexander Sorloth dograł z lewej strony do Mikela Merino, który otworzył wynik.

Gospodarze starali się odpowiedzieć. Po składnej akcji mocno uderzył Franck Kessie, a w 27. minucie fantastyczną okazję zmarnował Robert Lewandowski. Polak nie zdołał skierować głową piłki do siatki z odległości kilku metrów. Goście nie skupili się wyłącznie na obronie. Momo Cho oddał uderzenie z bliska, ale refleksem popisał się Marc-Andre ter Stegen. Niedługo później gola do swojego nazwiska powinien dopisać Sorloth. Napastnik – podobnie, jak wcześniej Lewandowski – oddał słaby strzał głową w dogodnej okazji. Norweg nie rozpamiętywał jej i po chwili już cieszył się z gola, wykańczając precyzyjny kontratak.

Już w samej końcówce Robert Lewandowski zdołał też wpisać się na listę strzelców. Polak idealnie wybił się i głową wykorzystał dośrodkowanie Ferrana Torresa. Gol kapitana Biało-czerwonych okazał się jednak ostatecznie tylko trafieniem honorowym. Blaugrana przegrała swój pierwszy mecz jako mistrz Hiszpanii, zaś Real Sociedad umocnił się na czwartym miejscu w tabeli.