Vinicius uratował Królewskich. Mecz Bayern – Real Madryt na żywo

Bayern Monachium i Real Madryt to rywale w walce o finał Ligi Mistrzów. We wtorek zmierzą się ze sobą po raz pierwszy. Mecz rozegrany zostanie w stolicy Bawarii. Śledź naszą relację "na żywo".

Vinicius Junior
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Vinicius Junior

Bayern – Real Madryt na żywo

Mecz Bayernu z Realem Madryt w Monachium otworzy półfinałową rywalizację w Lidze Mistrzów. Faworytem tego dwumeczu są podopieczni Carlo Ancelottiego, ale w pierwszym meczu na Allianz Arena może czekać ich trudna przeprawa. Bawarczycy tylko triumfem w Lidze Mistrzów mogą uratować ten sezon i zrobią wszystko, aby sprawić niespodziankę.

Bayern zremisował u siebie z Realem 2:2 i to Królewscy są w lepszej sytuacji przed rewanżem.
Dla gospodarzy gole zdobyli Sane i Kane, zaś dla przyjezdnych dwukrotnie trafił Vinicius Jr.

90+3′ – Atak Bayernu

Harry Kane pociągnął akcję Bawarczyków. Ostatecznie piłka wyszła na aut.

90+1′ – Żółta kartka dla Lucasa Vazqueza, faul taktyczny

90′ – Sędzia dolicza trzy minuty

Gol Viniciusa z rzutu karnego na 2:2

87′ – Zmiany w obu drużynach

Joselu zastępuje Rodrygo w Realu, a w Bayernie Davies melduje się za Sane.

85′ – Indywidualna próba Gnabry’ego

Serge Gnabry urwał się obrońcom, ale jego strzał powędrował daleko od bramki.

83′ – GOL! Vinicius Junior trafia z jedenastu metrów!

Napastnik Realu zmylił Neuera i wyrównał wynik spotkania (2:2).

82′ – RZUT KARNY dla Realu Madryt!

Rodrygo faulowany w szesnastce i Clement Turpin po raz drugi wskazuje na wapno. Przewinił Kim Min-Jae.

80′ – Zmiana w Bayernie

Serge Gnabry wchodzi za Thomasa Muellera.

79′ – Vinicius Junior urwał się defensorom

Brazylijczyk znalazł się w sytuacji oko w oko z Neuerem. Golkiper Bayernu poradził sobie ze strzałem.

75′ – Zmiany w Realu Madryt

Schodzą Toni Kroos i Jude Bellingham, a meldują się Luka Modrić i Brahim Diaz.

74′ – Okazja dla Realu Madryt, rzut wolny z bocznej strefy

Defensywa Bayernu poradziła sobie z dośrodkowaniem Toniego Kroosa.

73′ – Valverde uderza z pola karnego, ale obrońcy blokują strzał

Rzut karny w wykonaniu Harry’ego Kane’a

70′ – Trudny okres Realu Madryt

Królewscy nie mogą przejąć kontroli, a Bawarczycy mają ochotę na więcej goli.

66′ – Harry Kane minimalnie obok bramki!

Bayern nie zwalnia tempa i po raz kolejny zagraża Realowi. Anglik uderzył minimalnie obok słupka.

65′ – Camavinga zmienia Nacho Fernandeza

64′ – Żółta kartka dla Toniego Kroosa

64′ – Zamieszanie pod bramką Bayernu

Vinicius Junior odnalazł się w polu karnym Bawarczyków. Jednak gospodarzom udało się zneutralizować zagrożenie.

Fantastyczny gol Leroya Sane

60′ – Kolejny pojedynek w polu karnym

Harry Kane padł w obrębie szesnastki, ale Antonio Rudiger interweniował czysto.

57′ – BAYERN NA PROWADZENIU! Harry Kane wykorzystał karnego

Fantastyczne minuty Bayernu i prowadzenie 2:1. Teraz Real musi gonić.

56′ – Bayern idzie za ciosem! RZUT KARNY!

Lucas Vazquez powalił Jamala Musialę w polu karnym. Clement Turpin bez wahania wskazał na jedenastkę.

53′ – GOL DLA BAYERNU!

Leroy Sane urwał się obrońcom Realu Madryt i świetnym strzałem przy bliższym słupku pokonał Andrija Łunina. Doskonała indywidualna akcja.

51′ – Kapitalna kontra Królewskich

Real Madryt wyprowadził sprawny atak, jednak ze strzałem Toniego Kroosa poradził sobie Manuel Neuer.

49′ – Wyższy pressing Realu

Tym razem przyjezdni chcą przejąć kontrolę nad spotkaniem. Real znacznie lepiej wszedł tę część meczu.

46′ – Rozpoczynamy drugą połowę

21:57 – Bayern – Real: statystyki 1. połowy

Gospodarze dominowali, ale to przyjezdni wykazali się lepszą skutecznością.

21:50 – Vinicius Junior błyszczy w Lidze Mistrzów

Vinicius Jr jest jedynym zawodnikiem, który od początku sezonu 2021/22 był bezpośrednio zaangażowany w zdobycie 30 bramek. Zdobył 15 goli i zanotował 15 asyst.

Koniec pierwszej połowy spotkania

Real Madryt prowadzi z Bayernem 1:0 po pierwszej połowie. Bramkę zdobył Vinicius Junior.

44′ – Rodrygo uderza w mur

Harry Kane zablokował głową strzał Rodrygo.

43′ – Rzut wolny z drugiej strony. Real ma świetną szansę

Jude Bellingham sfaulowany bardzo blisko pola karnego Bayernu.

42′ – Harry Kane mocno obok bramki z rzutu wolnego

Anglik próbował uderzyć w miejsce, w którym stał Andrij Łunin. Jednak piłkarz przeszła obok bramki.

40′ – Rzut wolny dla Bayernu tuż przed polem karnym Realu

Jamal Musiala został sfaulowany w okolicach dwudziestego metra.

37′ – Wyrównany przebieg ostatnich minut

Real i Bayern wymieniają się atakami, ale żaden z nich nie zagraża golkiperom.

Gol Viniciusa Juniora na 1:0, świetna asysta Kroosa

30′ – Bayern oblega pole karne Realu

Bayern próbuje szybko doprowadzić do wyrównania, ale defensywa Królewskich jest bardzo szczelna.

28′ – Real Madryt znów oddał inicjatywę

Drużyna Ancelottiego po zdobyciu gola znów cofnęła się do defensywy, licząc na szybkie kontry.

26′ – Piłkarz Bayernu pada w polu karnym, ale gwizdek arbitra milczy

24′ – GOL DLA REALU MADRYT!

Toni Kroos świetnie zagrał do Viniciusa Juniora, a Brazylijczyk w sytuacji “sam na sam” nie dał szans Manuelowi Neuerowi.

Dominacja Bayernu w pierwszych minutach

Gospodarze oddali aż sześć strzałów w pierwszym kwadransie meczu.

21′ – Pierwszy rzut rożny dla Realu Madryt

Królewscy powoli dochodzą do głosu, ale jeszcze nie zagrozili bramce Manuela Neuera.

17′ – Goście próbują narzucić swoje tempo

Real Madryt stara się przejąć inicjatywę, wymieniając podania w okolicy pola karnego Bayernu.

16′ – Real Madryt od kilku minut nie opuścił z piłką własnej połowy boiska

Bayern Monachium nieustannie próbuje kontrolować grę wysokim pressingiem.

Oprawa kibiców Bayernu

Fani Bayernu Monachium uhonorowali zmarłego w styczniu Franza Beckenbauera.

15′ – Posiadanie piłki: 64% – 36% na korzyść Bayernu

12′ – Kontrola Bayernu

Bayern Monachium zepchnął Real Madryt do głębokiej defensywy. Moment przewagi zakończył się silnym strzałem ponad bramką w wykonaniu Jamala Musiali.

9′ – Harry Kane z odważną próbą

Jude Bellingham stracił piłkę w środku boiska. Harry Kane po przejęciu zdecydował się na strzał z połowy boiska, ale futbolówka poszybowała nad bramką.

7′ – Błąd Realu Madryt w środku pola

Real Madryt nie może sobie poradzić w rozegraniu piłki i nadziewa się na kontrę Bawarczyków. Ponownie swoich sił próbował Leroy Sane, ale tym razem uderzył nad bramką.

6′ – Naciski Bayernu

Gospodarze od pierwszych minut grają bardzo ofensywnie i regularnie meldują się w polu karnym Realu Madryt. Łunin był zmuszony do interwencji po strzale Harry’ego Kane’a.

4′ – Bayern stosuje wysoki pressing

Bayern gra agresywnie i stara się przejąć kontrolę nad spotkaniem. Real nie ma swobody w rozegraniu.

1′ – Mocny początek Bayernu. Łunin zatrzymał Leroya Sane

Leroy Sane wybiegł na wolne pole i znalazł się w dogodnej sytuacji, ale Andrij Łunin popisał się kapitalną paradą.

1′ – Ruszyli! Clement Turpin zagwizdał po raz pierwszy!

20:30 – Pół godziny do pierwszego gwizdka

20:19 – 150 występ Thomasa Muellera w Lidze Mistrzów

Thomas Mueller wystąpi dziś wieczorem po raz 150 w Lidze Mistrzów, stając się dopiero trzecim zawodnikiem, który osiągnie tę liczbę w jednym klubie, po Ikerze Casillasie (150 dla Realu Madryt) i Xavim (151 dla Barcelony). [Bayern & Germany]

20:09 – Najlepszy strzelcy w półfinałach Ligi Mistrzów w XXI wieku

19:54 – Bayern Monachium ogłosił skład

Skład Bayernu na Real: Neuer, Kimmich, Min-jae, Dier, Mazraoui, Goretzka, Laimer, Mueller, Sane, Musiala, Kane.

19:45 – Artur Wichniarek wskazał wielki atut Realu Madryt

19:35 – Piłkarze Realu Madryt, którzy grali na niemieckich boiskach

Dani Carvajal – Bayer Levekrusen
Antonio Rudiger – VfB Stuttgart
Jude Bellingham – Borussia Dortmund
Toni Kroos – Bayern Monachium

19:26 – Bayern nie wygrał z Realem od 10 lat!

W ostatnich dziesięciu latach Real wygrywał z Bayernem pięciokrotnie, a oprócz tego raz padł remis. Bilans bramkowy tych spotkań to 15:6 na korzyść Królewskich. [TVP Sport]

19:15 – Mieszana jedenastka Bayernu i Realu

Serwis WhoScored stworzył łączoną jedenastkę Bayernu i Realu Madryt. W zestawieniu na podstawie ocen znalazło się pięciu graczy Bawarczyków i sześciu Królewskich.

19:00 – Ancelotti podał skład Realu Madryt

Skład Realu na Bayern: Łunin, Lucas, Rudiger, Nacho, Mendy, Valverde, Tchouameni, Kroos, Rodrygo, Bellingham, Vinicius.
Rezerwowi: Courtois, Kepa, Militao, Modrić, Camavinga, Joselu, Ceballos, Fran Garcia, Brahim Diaz, Arda Guler.

18:55 – Kto zagra w finale Ligi Mistrzów?

Bayern Monachium w pierwszym półfinałowym spotkaniu Ligi Mistrzów zmierzy się z Realem Madryt. Początek meczu o godzinie 21:00.