Barca przezwyciężyła trzy minuty z koszmaru. Perfekcyjny występ Ferrana [WIDEO]

W 21. kolejce La Liga doszło do spotkania Real Betis - FC Barcelona na Estadio Benito Villamarin. Blaugrana wygrała 4:2, chociaż w pewnym momencie straciła dwubramkowe prowadzenie. Bohaterem spotkania został Ferran Torres.

Ferran Torres
IMAGO / ZUMA Wire/ Ricardo Larreina Na zdjęciu: Ferran Torres
  • FC Barcelona pokonała Betis 4:2 na Estadio Benito Villamarin
  • W drugiej połowie Blaugrana w trzy minuty straciła dwubramkowe prowadzenie
  • Hat-trickiem popisał się Ferran Torres, który dodatkowo zanotował asystę

Betis – Barcelona. Ferran Torres z hat-trickiem i asysta

Barcelona otworzyła rezultat spotkania na Estadio Benito Villamarin w 21 minucie. Zespołową akcję Blaugrany zamknął Ferran Torres, który skorzystał z dogrania Pedriego. Tuż przed gwizdkiem sygnalizującym koniec pierwszej połowy piłkę w siatce Betisu umieścił Robert Lewandowski, ale sędzia nie uznał gola – Polak był na spalonym.

Trzy minuty po zmianie stron Ferran Torres po raz drugi pokonał Ruiego Silvę – tym razem skrzydłowy Barcy wykorzystał zamieszanie po zagraniu Lamine’a Yamala w słupek. Osiem minut później gospodarze nawiązali kontakt z Dumą Katalonii za sprawą Isco, który strzałem bez przyjęcia pokonał Inakiego Peñę. Golkiper Barcy wcześniej nie najlepiej zachował się przy próbie wybicia.

W 59. minucie na tablicy wyników pojawił się remis. Na listę strzelców znowu wpisał się Isco, który przelobował niepewnie interweniującego Peñę. Niedługo później boisko opuścił Lewandowski, zmieniony przez Vitora Roque.

W 90. minucie Ferran Torres wypatrzył wybiegającego Joao Felixa, a ten strzałem zewnętrzną częścią stopy przymierzył tuż przy słupku. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Torres ruszył sam na sam z Silvą i pokonał go efektowną podcinką.

Betis – Barcelona 2:4 (0:1)