Świderski zaniepokoił cały PGE Narodowy, chwile grozy w meczu Polska – Turcja

Reprezentacja Polski w meczu z Turcją notowała próbę generalną przed Euro 2024. W trakcie gry kibiców zaniepokoiła kontuzja Karola Świderskiego, który musiał opuścić boisko.

Karol Świderski
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Karol Świderski

Karol Świderski z kontuzją po cieszynce

Reprezentacja Polski na kilka dni przed startem mistrzostw Europy mierzyła się z Turcją. Biało-czerwoni przystępowali do tej potyczki w roli faworyta. Jednocześnie ekipa Michała Probierza miała zamiar kontynuować passę bez porażki.

POLECAMY TAKŻE

Wynik rywalizacji został otwarty w 12. minucie, gdy podanie Roberta Lewandowskiego wykorzystał Karol Świderski, Wydawało się, że wszystko układa się zgodnie z planem. Niestety w trakcie celebrowania radości napastnik Hellas Werona niefortunnie upadł na jedną ze stóp i doznał kontuzji. Sztab medyczny natychmiast zareagował, chcąc sprawić, że piłkarz wróci na boisko. To się udało, ale tylko na chwilę. Jednocześnie selekcjoner polskiej ekipy podjął decyzję ścignięciu Świderskiego z boiska i w jego miejsce na plac gry desygnował Krzysztofa Piątka.

Zaczął się wyścig z czasem

Finalnie kolejna fatalna informacja w trakcie zgrupowania kadry stała się faktem Po tym, jak urazu doznał Arkadiusz Milik w trakcie starcia z Ukrainą, tym razem pech dopadł Karola Świderskiego. Jednocześnie zaczął się wyścig z czasem, aby piłkarz wrócił do pełni zdrowia przed startem mistrzostw Europy.

Świderski to 31-krotny reprezentant Polski, który w poniedziałkowy wieczór zdobył swoja 11. bramkę w drużynie narodowej. Debiut w kadrze piłkarz zaliczył w marcu 2021 roku.

Czytaj więcej: Znane składy na mecz Polska – Turcja, Probierz odkrył karty

Komentarze