Reprezentacja Polski awansowała w rankingu FIFA

FIFA opublikowała nowy ranking, po tym jak dobiegł końca Puchar Narodów Afryki oraz Puchar Azji. Reprezentacja Polski awansowała o jedną pozycję i aktualnie zajmuje 30. miejsce na świecie.

Reprezentacja Polski
Obserwuj nas w
Imago / Foto Olimpik Na zdjęciu: Reprezentacja Polski
  • Opublikowano aktualizację rankingu FIFA po Pucharze Narodów Afryki oraz Pucharze Azji
  • Reprezentacja Polski zajmuje 30. miejsce w tym zestawieniu
  • Biało-czerwoni awansowali o jedną pozycję wyżej

Awans reprezentacji Polski w rankingu FIFA

FIFA opublikowała aktualizację rankingu po Pucharze Narodów Afryki oraz Pucharze Azji. W najnowszym zestawieniu reprezentacja Polski awansowała o jedną pozycję. Aktualnie podopieczni Michała Probierza plasują się na 30. miejscu na świecie.

Rywale naszej kadry w zbliżających się barażach pozostali na miejscach z grudniowego zestawienia. Walia sklasyfikowana jest na 29. miejscu, zaś Estonia zajmuje 123. miejsce.

Bez zmian pozostała również najlepsza dziesiątka rankingu FIFA. Na czele znajdują się mistrzowie świata Argentyńczycy, a za ich plecami na podium znalazła się również Francja oraz Anglia. Broniąca tytułu mistrza Europy reprezentacja Włoch plasuje się na 9 pozycji.

Awans w rankingu zaliczyli także zwycięzcy niedawnych mistrzostw kontynentalnych w Afryce i Azji. Wybrzeże Kości Słoniowej jest na 39. miejscu. Natomiast Katar zajmuje 37 miejsce, co jest awansem aż o 21 pozycji.

Komentarze