Nawałka broni Lewandowskiego. “Dywagacje są nie na miejscu. To wciąż jeden z najlepszych na świecie”

Robert Lewandowski znajduje się pod ostrzałem krytyki ze strony mediów oraz kibiców. W jego obronie staje Adam Nawałka, który w rozmowie z "WP Sportowe Fakty" tłumaczy obecną sytuację kapitana kadry.

Adam Nawałka
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Adam Nawałka
  • Robert Lewandowski mierzy się w tym sezonie z ogromną krytyką
  • W obronie polskiego napastnika staje Adam Nawałka
  • Były selekcjoner zapewnia, że Lewandowski wciąż jest jednym z najlepszych na świecie

Lewandowski wciąż jednym z najlepszych na świecie

Obecny sezon nie układa się po myśli Roberta Lewandowskiego, który zdaniem wielu stał się dla Barcelony wręcz ciężarem. Polak ma problem z regularnością i skutecznością, a na dodatek trudność potrafią sprawiać mu proste rzeczy, takie jak przyjęcie piłki czy precyzyjne podanie.

Media dość brutalnie punktują błędy Lewandowskiego i spekulują na temat jego przyszłości. Wbrew pozorom, Duma Katalonii nie zamierza rezygnować z doświadczonego napastnika, który powinien zostać w drużynie przynajmniej na jeszcze jeden sezon.

Lewandowski stracił status nietykalnego również w reprezentacji Polski. Dzieje się tak od mistrzostw świata w Katarze, gdzie kapitan kadry zwyczajnie zawiódł. Adam Nawałka staje w obronie swojego byłego podopiecznego, sugerując, że ten w dalszym ciągu jest jednym z najlepszych na świecie.

– Ostatnio brakuje Robertowi skuteczności, ale pamiętajmy, że nawet w swoich najlepszych latach również miewał okresy blokady pod bramką. Samych umiejętności nie traci się jednak z dnia na dzień i Robert to w dalszym ciągu jeden z najlepszych napastników na pozycji numer “9” na świecie.

– Jakiekolwiek dywagacje, które dyskredytują możliwości Roberta są dla mnie absolutnie nie na miejscu. Wszystko zależy od pomysłu trenera i umiejętności wykorzystania potencjału zawodników. Robert w dalszym ciągu jest poza konkurencją, jeżeli chodzi o pozycję napastnika w naszej kadrze i Barcelonie – twierdzi były selekcjoner Biało-Czerwonych w rozmowie z “WP Sportowe Fakty”.

Zobacz również: Media: Złe wieści dla Zielińskiego. Napoli może go odstawić na boczny tor

Komentarze