Mamy wyrównanie! Piękne przyjęcie i półfinał Euro nadal w zasięgu! [WIDEO]

Polacy mierzą się z Portugalią w ćwierćfinale Mistrzostw Europy do lat 17. Pierwsza połowa zmagań w Larnace zakończyła się remisem. Do wyrównania doprowadził Michael Izunwanne i przywrócił nadzieję na awans do 1/2 finału młodzieżowego Euro.

Portugalia - Polska
Zuma Press / Alamy, TVP Sport Na zdjęciu: Portugalia - Polska

Euro U-17. Polacy wyrównują w starciu z gigantem

Spotkanie PortugaliaPolska w ćwierćfinale Euro U-17 nie rozpoczęło się po myśli podopiecznych Rafała Lasockiego. Już w piątej minucie Eduardo Felicissimo popisał się uderzeniem z dystansu, które zaskoczyło Mateusza Jelenia. Golkiper Biało-Czerwonych miał utrudnione zadanie – piłka odbiła się od jednego z naszych defensorów.

Polacy szybko rzucili się do odrabiania strat i kreowali groźne sytuacje, ale wyrównali prawie 30 minut po golu otwierającym wynik meczu. Michael Izunwanne w kapitalnym stylu przyjął futbolówkę po zgraniu Kacpra Potulskiego i strzałem z półwoleja pokonał Diogo Ferreirę. Bramkarz Portugalii nie miał nic do powiedzenia przy tej próbie z bliskiej odległości.

Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Portugalczycy dwa razy oddali więcej strzałów (14 do siedmiu), ale połowa z nich była niecelna. Zarówno Jeleń, jak i Ferreira dwukrotnie musieli interweniować.