Polacy błyskawicznie tracą gola na Euro. Kapitalny strzał Portugalii [WIDEO]

Portugalia - Polska to ćwierćfinałowe spotkanie Mistrzostw Europy do lat 17. Podopieczni Rafała Lasockiego już po pięciu minutach meczu musieli odrabiać traty. Efektowny strzał przybliżył rywali do półfinału Euro.

Portugalia - Polska
Obserwuj nas w
Zuma Press / Alamy, TVP Sport Na zdjęciu: Portugalia - Polska

Euro U-17. Falstart Polaków w ćwierćfinale

Polska na Euro U-17 trafiła do grupy C, gdzie mierzyła się z Włochami, Szwecją i Słowacją. Biało-Czerwoni nieudanie rozpoczęli turniej, bo od porażki z Italią, ale w kolejnych dwóch meczach wywalczyli cztery punkty i awansowali do dalszej fazy mistrzostw. W ćwierćfinale czekała na nich Portugalia, która wygrała grupę D, mając z rywali Anglię, Francję i Hiszpanię.

Drużyna Rafała Lasockiego fatalnie otworzyła mecz w Larnace. Głęboko ustawionych Polaków zaskoczył Eduardo Felicissimo. Pomocnik młodzieżowej kadry Os Navegadores bez wahania przymierzył zza szesnastki i umieścił piłkę w bramce strzeżonej przez Mateusza Jelenia. Golkiper wyciągnął się jak struna, ale nie był w stanie zatrzymać futbolówki, która na dodatek odbiła się od jednego z naszych obrońców.

Polska szybko ruszyła do odrabiania strat. Już pięć minut później bliski wyrównania był Oskar Pietuszewski, ale jego uderzenie w kapitalnym stylu zastopował Diogo Ferreira.

Komentarze