Jubileusz Lewandowskiego. Pod tym względem nie ma sobie równych

Robert Lewandowski znalazł się w wyjściowym składzie reprezentacji Polski na mecz z Turcją. Oznacza to, że wystąpi po raz 150. w biało-czerwonych barwach. Kapitan polskiego zespołu jest niekwestionowanym rekordzistą pod tym względem.

Robert Lewandowski
Obserwuj nas w
Sipa US/Alamy Na zdjęciu: Robert Lewandowski

150. występ Lewandowskiego w reprezentacji Polski

Próba generalna reprezentacji Polski przed Euro 2024, czyli towarzyski mecz z Turcją na Stadionie Narodowym w Warszawie, jest szczególny dla Roberta Lewandowskiego. Dla kapitana Biało-czerwonych to 150. występ w kadrze. Na dorobek ten pracował od 10 września 2008 roku, kiedy zadebiutował w wygranym 2:0 meczu eliminacji mistrzostw świata z San Marino. Szansę debiutu otrzymał od Leo Beenhakkera, odwdzięczając się zdobyciem bramki.

POLECAMY TAKŻE

Lewandowski jest zdecydowanym rekordzistą pod względem występów w reprezentacji Polski. Drugie w tej klasyfikacji Jakub Błaszczykowski ma na koncie 109 występów. W “klubie stu” znajduje się jeszcze czterech zawodników – Kamil Glik (103), Michał Żewłakow (102), Grzegorz Lato (100) i Grzegorz Krychowiak (100).

W dotychczasowych występach Lewandowski zdobył 82 gole. Pod tym względem również nie ma sobie równych. Włodzimierz Lubański, który zajmuje drugie miejsce, zdobył dla reprezentacji “tylko” 48 bramek.

Lewandowski swój dorobek w kadrze oczywiście będzie chciał powiększyć podczas Euro 2024, gdzie Polskę czekają przynajmniej trzy spotkania w fazie grupowej – z Holandią, Austrią i Francją. Choć pojawiają się plotki o możliwym zakończeniu reprezentacyjnej kariery przez Lewandowskiego po Mistrzostwach Europy, niewykluczone jednak, że będzie chciał pomóc zespołowi w eliminacjach do kolejnych mistrzostw świata.

Komentarze