Mane zgadza się z Ronaldo. “Nie jesteśmy gorsi”

Wokół saudyjskich klubów pojawiło się ostatnio sporo kontrowersji. Sadio Mane zgadza się jednak z kolegą z drużyny Al-Nassr, Cristiano Ronaldo, który stwierdził, że pod względem sportowym Saudi Pro League jest lepsza od Ligue 1.

Sadio Mane
Obserwuj nas w
IMAGO / NurPhoto Na zdjęciu: Sadio Mane
  • Jordan Henderson swoją “ucieczką” z Arabii Saudyjskiej wzbudził spore kontrowersje
  • Z drugiej strony, Cristiano Ronaldo broni rozgrywek, nazywając je lepszymi od Ligue 1
  • Zdanie klubowego kolegi podziela Sadio Mane, który nie zgadza się z krytyką Saudi Pro League

“We Francji są tylko dwie lub trzy drużyny na dobrym poziomie”

Arabia Saudyjska i futbol to od kilkunastu miesięcy bardzo burzliwy związek. Z jednej strony tamtejsze kluby przekonały topowych piłkarzy do opuszczenia Europy, płacąc im horrendalne pieniądze. Z drugiej, jednak, niewykluczone, że lawinę wywołał Jordan Henderson. Anglik, który swoim odejściem na Bliski Wschód zszargał swoją opinię wśród publiki, zdecydował się na powrót na Stary Kontynent po zaledwie pół roku. Według pewnych doniesień, zrezygnował nawet z zarobionych dotychczas pieniędzy. Nie milkną też plotki o niezadowoleniu takich graczy, jak Karim Benzema, Roberto Firmino czy Neymar.

Cristiano Ronaldo stwierdził jednak, że Saudi Pro League jest już lepsze niż francuska Ligue 1. Z jego głosem zgadza się jego klubowy kolega z Al-Nassr.

Liga saudyjska jest bardzo dobra i wszyscy ją oglądają. Jeśli dajesz z siebie wszystko i cieszysz się każdą minutą, nic innego nie ma znaczenia. W lidze francuskiej są dwie lub trzy drużyny na dobrym poziomie. Saudi Pro League jest obecnie, moim zdaniem, dużo bardziej konkurencyjna. Możesz powiedzieć, co chcesz, ale grałem tam przez rok, więc wiem, o czym mówię. W tej chwili jesteśmy lepsi, niż francuska liga – wyznał Sadio Mane.

Senegalczyk rozegrał w tym sezonie 26 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Zanotował w nich 12 bramek i sześć asyst.

Czytaj więcej: Angielskie marki obejdą się smakiem, Atalanta ani myśli o sprzedaży gwiazdy.

Komentarze