Krzysztof Piątek zademonstrował wybitną formę. Skompletował hat-tricka w barwach Basaksehiru w ostatniej kolejce tureckiej Super Lig. Napastnik reprezentacji Polski ma na koncie 17 trafień.

Krzysztof Piątek
PressFocus Na zdjęciu: Krzysztof Piątek

Krzysztof Piątek z hat-trickiem

Krzysztof Piątek przed ostatnią serią gier w Turcji miał w dorobku 14 goli. W niedzielne popołudnie Basaksehir spotkał się na wyjeździe z Adana Demirspor. Reprezentant Polski już w piątej minucie wykończył prostopadłe podanie od Deniza Turuca. W 13. minucie polski snajper podwyższył rezultat na (2:0), wykańczając akcję sam na sam z bramkarzem.

Po przerwie Piątek dołożył kolejnego gola po tym, jak wykorzystał rzut karny. 28-latek opuścił murawę w 69. minucie. Zdobywając hat-tricka dla Basaksehiru w ostatnim meczu ligowym, zdobył łącznie 17 bramek.

Piątek przeniósł się do Turcji w połowie zeszłego roku po o nieudanej przygodzie z Salernitaną. Wcześniej także nie odnalazł się w Fiorentinie i Hercie Berlin. Przejście do Basaksehir okazało się doskonałą decyzją. W ostatnich tygodniach imponuje skutecznością strzelecką i jest poważnym kandydatem, żeby pojechać na mistrzostwa Europy w Niemczech.

Były zawodnik Milanu jest w doskonałej formie, co z pewnością cieszy selekcjonera Michała Probierza. Piątek rozegrał 36 spotkań na wszystkich frontach i zakończył sezon z 17 golami. Zanotował również dwie asysty.