Błąd systemu VAR naprawiony. Sąd zdecydował o powtórzeniu meczu Anderlecht – Genk

Mecz Anderlecht - Genk odbył się 23 grudnia 2023 roku. W trakcie spotkania doszło do dużego błędu podczas rzutu karnego, którego nie wychwycił system VAR. Decyzją sądu mecz 19. kolejki ligi belgijskiej zostanie powtórzony.

Nathan Verboomen i Bryan Heynen
Imago / Jan De Meuleneir Na zdjęciu: Nathan Verboomen i Bryan Heynen
  • Mecz Anderlecht – Genk zostanie powtórzony
  • Podczas meczu system VAR popełnił rażący błąd
  • Genk skierował sprawę do sądu, który zdecydował przychylić się do wniosku pokrzywdzonych

Błąd VARu naprawiony. Czeka nas powtórka meczu Anderlecht – Genk

Spotkanie Anderlecht – Genk w ramach 19. kolejki Jupiler Pro League odbyło się ponad miesiąc temu. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2-1, lecz w pierwszej połowie kardynalny błąd popełnił system VAR. W 23. minucie gry przyznano rzut karny dla zespołu gości. Zespół sędziowski, który odpowiadał za system VAR, nie zauważył, że przed wykonaniem jedenastki w pole karne wbiegł jeden z piłkarzy Anderlechtu.

Genk wobec niepodważalnego błędu ze strony sędziów oraz VARu skierowało wniosek do sądu. Dziś podczas rozprawy potwierdzono, że rzut karny powinien zostać powtórzony wobec ewidentnego błędu. Tym samym mecz Anderlecht – Genk zostanie powtórzony.

W związku z decyzją sądu Anderlecht jak na razie straci 3 punkty za zwycięstwo w tym spotkaniu. Na ten moment, zamiast 43 będą mieć 40 punktów w ligowej tabeli. Rozegranie raz jeszcze tego starcia nie powoduje zmian miejsc zajmowanych obecnie w tabeli. Zespół z Brukseli pozostanie więc wiceliderem ligi. Aczkolwiek ich przewaga nad 3. miejscem stopniała do 2 punktów.