Gennaro Gattuso blisko powrotu na ławkę trenerską. Zarobiłby krocie

Gennaro Gattuso, który w lutym został zwolniony z Olympique'u Marsylia, może szybko wrócić do pracy jako trener. 46-letniego Włocha chce zatrudnić saudyjski Al-Taawon - podaje Santi Aouna.

Gennaro Gattuso
Obserwuj nas w
Oleksandr Prykhodko / Alamy Na zdjęciu: Gennaro Gattuso

Al-Taawon chce zatrudnić Gennaro Gattuso

Gennaro Gattuso póki co nie może pochwalić się większymi sukcesami w karierze trenerskiej. 46-latek jako szkoleniowiec wygrał jedno trofeum – w sezonie 2019/2020 będąc opiekunem Napoli sięgnął po Coppa Italia. Słynny Włoch mimo to nie narzeka na brak propozycji, a wcześniej miał okazję trenować również takie zespoły jak AC Milan, Valencia oraz Olympique Marsylia, z którego z powodu niesatysfakcjonujących wyników został zwolniony w lutym tego roku.

Czy Gennaro Gattuso poradziłby sobie w roli trenera Al-Taawon?

Tak 30%
Nie 50%
Nie mam zdania 20%
10+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Tak
  • Nie
  • Nie mam zdania

Wiele wskazuje na to, że pobyt Gennaro Gattuso na bezrobociu nie będzie trwał długo. Jak bowiem dowiedział się Santi Aouna z portalu “Foot Mercato”, włoski szkoleniowiec to główny kandydat na nowego menedżera Al-Taawon. Ten zespół z Arabii Saudyjskiej ma na swoim koncie 52 punkty i zajmuje 4. miejsce w tabeli tamtejszej ekstraklasy. Legenda Milanu ma więc na stole ofertę ogromnego kontraktu, na mocy którego mogłaby zarobić wielkie pieniądze.

Nie wiadomo, czy Gennaro Gattuso zdecyduje się na wyjazd na Bliski Wschód. Decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta po zakończeniu aktualnej kampanii. W Arabii Saudyjskiej widzimy coraz więcej znanych nazwisk. Niewykluczone, że również 46-latek wzbogaci tę ligę swoją obecnością. Gdyby włoski trener ostatecznie przyjął propozycję, to z nową drużyną mógłby zagrać w Azjatyckiej Lidze Mistrzów. Al-Taawon o udział w tych prestiżowych rozgrywkach walczy z Al-Ahli.

Komentarze