Asystent Juergena Kloppa idzie na swoje. Obejmie znany klub

Pepijn Lijnders, który w Liverpoolu jest asystentem Juergena Kloppa, od przyszłego sezonu przejmie stery nad Red Bullem Salzburg. Austriacki klub wydał oficjalny komunikat w tej sprawie.

Pepijn Lijnders i Juergen Klopp
Obserwuj nas w
MatchDay Images Limited / DW / Alamy Na zdjęciu: Pepijn Lijnders i Juergen Klopp

Oficjalnie: Pepijn Lijnders zostanie trenerem Red Bulla Salzburg

FC Red Bull Salzburg za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej oraz mediów społecznościowych wystosował oficjalny komunikat informujący o zmianie na ławce trenerskiej. Nowym szkoleniowcem austriackiego klubu od przyszłego sezonu będzie Pepijn Lijnders. 41-letni Holender obecnie pracuje w sztabie szkoleniowym Liverpoolu, gdzie pełni rolę asystenta Juergena Kloppa, który jak wiemy, po tej kampanii ustąpi ze stanowiska.

Razem z niemieckim menedżerem Anfield Road opuści również wspomniany wyżej Pepijn Lijnders, który już znalazł nowego pracodawcę. Czterdziestojednolatek na posadzie trenera popularnych Byków zastąpi Onura Cinela. Wcześniej siedemnastokrotnym mistrzem Austrii opiekował się natomiast Gerhard Struber. Holender w Red Bullu Salzburg będzie walczył o najwyższe cele, gdyż ten zespół co roku jest głównym faworytem do wygrania tytułu.

Pepijn Lijnders miał już okazję pracować jako pierwszy szkoleniowiec – od stycznia do maja 2018 roku prowadził NEC Nijmegen, jednak z marnym skutkiem. Oprócz tego zdobywał doświadczenie w akademiach FC Porto, a także PSV Eindhoven.

Współpracownik Juergena Kloppa z austriacką drużyną związał się trzyletnim kontraktem.

Komentarze