Mecz Szwecja – Polska: gdzie grają? Gdzie i o której mecz Szwecja – Polska?

Kibice reprezentacji Polski na stadionie w Petersburgu
Kibice reprezentacji Polski na stadionie w Petersburgu PressFocus

W środę 23 czerwca reprezentacja Polski rozegra ostatnie spotkanie w fazie grupowej Euro 2020. W meczu grupy E drużyna Paulo Sousy zmierzy się ze Szwecją. Wynik tego meczu zadecyduje o tym, czy Biało-czerwoni awansują do fazy pucharowe. Gdzie odbędzie się mecz?

  • 23 czerwca o godzinie 18:00 reprezentacja Polski rozegra mecz grupy E Euro 2020 ze Szwecją
  • Spotkanie rozegrane zostanie na Stadionie Kriestowskim w Petersburgu
  • Będzie to już szósty mecz Mistrzostw Europy, który odbędzie się na tym stadionie

Po raz drugi Petersburg

Środowe spotkanie Szwecja – Polska rozegrane zostanie na Stadionie Kriestowskim w Petersburgu. Dla obu zespołów będzie to druga wizyta w tym rosyjskim mieście. Reprezentacja Polski rozegrała na nim swoje pierwsze spotkanie na Euro 2020, w którym przegrała 1:2 z reprezentacją Słowacji. Dla Szwedów ten nowoczesny obiekt był bardziej szczęśliwy, bowiem wygrali na nim 1:0 ze Słowakami.

Szwecja – Polska na Stadionie Kriestowskim

Otwarty w 2017 roku Stadion Kriestowskim to jeden z najnowocześniejszych stadionów na świecie. Obiekt w zależności od imprezy może pomieścić około 68 tysięcy kibiców. W trakcie Euro 2020, z uwagi na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, jego trybuny mogą zostać wypełnione tylko w 50 procentach, co daje liczbę nieco ponad 34 tysięcy kibiców.

Dotychczasowe spotkania grupy E nie cieszyły się jednak aż takim zainteresowaniem. Mecz Polska – Słowacja obejrzało 10,5 tysiąca kibiców, natomiast podczas meczu Szwecja – Słowacja zasiadło na nim około 11,7 tysiąca fanów.

Grupa E nie jest jedyną, która rozgrywa mecze na tym obiekcie. Rywalizowały na nim również drużyny z grupy B. W Petersburgu rozegrane zostanie również jedno z ćwierćfinałowych spotkań Euro 2020.

Czytaj również: Szwecja – Polska. Zapowiedź, typy, kursy | Euro 2020

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 23. czerwca 2021 17:59.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze