Reprezentacja Szkocji z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19

Piłkarze reprezentacji Szkocji
Piłkarze reprezentacji Szkocji fot. PressFocus


Reprezentacja Szkocji jest kolejną drużyną narodową na Mistrzostwach Europy dotkniętą przez COVID-19. Pozytywny wynik testu na koronawirusa miał Billy Gilmour, o czym poinformowała w oficjalnym komunikacie Szkocka Federacja Piłkarska.

  • Jeden z piłkarzy reprezentacji Szkocji wypadł z meczu z Chorwacją
  • Billy Gilmour miał pozytywny wynik testu na COVID-19
  • Zawodnik Chelsea będzie przez najbliższe 10 dni poddany kwarantannie

Reprezentacja Szkocji z kłopotem przed spotkaniem z Chorwacją

Reprezentacja Szkocji we wtorek zmierzy się w meczu ostatniej kolejki fazy grupowej z Chorwacją. Wyspiarze przystąpią do tej potyczki po zremisowanym bezbramkowo boju z Anglią.

Tymczasem światło dzienne ujrzał komunikat, który ujawnił, że pozytywny wynik testu na COVID-10 miał pomocnik Evertonu. Na dzisiaj nie wiadomo, czy Gilmour sprawił, że inni zawodnicy będą musieli poddać się kwarantannie.

“Szkocka Federacja Piłkarska może potwierdzić, że członek reprezentacji Szkocji, Billy Gilmour, uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19” – brzmi oficjalny komunikat.

“Dzięki współpracy ze Służbą Zzrowia od czasu odnotowania pozytywnego testu, Billy podda się procesowi samoizolacji przez 10 dni. Zawodnik przegapi jednocześnie jutrzejszy mecz grupy D UEFA EURO 2020 z Chorwacją na Hampden Park” – czytamy dalej.

Tymczasem już przed startem Mistrzostw Europy pozytywny wynik testu na koronawirusa miał John Fleck. Z tego powodu nie zagrał w żadnym ze spotkań kontrolnych przed Euro. Znalazł się natomiast w kadrze Synów Albionu na starcie ze Szkocją, ale nie zagrał.

Czytaj więcej: Niesamowite widowisko zakończone bezbramkowym remisem

Komentarze