Piotr Zieliński nie zagra w meczu z Rosją

Piotr Zieliński
Piotr Zieliński Grzegorz Wajda

We wtorek Polska towarzysko zagra z Rosją. Wiemy już, że w tym starciu na pewno nie zobaczymy Arkadiusza Milika oraz Piotra Zielińskiego. Napastnik Olympique Marsylii dostał parę dni wolnego, aby wrócić do pełni sił po urazie łękotki. Natomiast Zielik w najbliższych godzinach opuści Opalenicę ze względów osobistych.

  • Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik nie zagrają w towarzyskim meczu z Rosją
  • Absencje liderów otwierają szansę na występ dla mniej doświadczonych zawodników

Trwa zgrupowanie w Opalenicy

Przygotowania do Euro 2020 trwają od początku tygodnia. Od poniedziałku w Opalenicy meldowali się kolejni piłkarze, przybywający na zgrupowanie reprezentacji Polski. Tymczasem już w najbliższy wtorek podopieczni Paulo Sousy zagrają kontrolne spotkanie z Rosją we Wrocławiu.

Z kolei w środku tygodnia dowiedzieliśmy się o urazie Arkadiusza Milika, który w czwartek wyleciał do Hiszpanii na specjalistyczne badania. Na szczęście kontuzjowana łękotka nie wymaga jednak operacji, więc napastnik weźmie udział w Mistrzostwach Europy. Co ciekawe Piotr Zieliński również dostał zielone światło na opuszczenie zgrupowania. Według informacji przekazanych przez Przegląd Sportowy, wszystko spowodowane jest tym, że gracz Napoli w najbliższym czasie spodziewa się narodzin dziecka.

Brak Milika i Zielińskiego szansą dla innych zawodników

Ze względu na to, że przed końcem sezonu Krzysztof Piątek złamał kostkę, a teraz Arkadiusz Milik otrzymał parę dni wolnego, narodziła się szansa na sprawdzenie innych zawodników. Wśród powołanych napastników obok Roberta Lewandowskiego znaleźli się jeszcze: Dawid Kownacki, Karol Świderski oraz Jakub Świerczok. Dzięki absencji snajpera z Olympique Marsylii, Sousa sprawdzi dodatkowe rozwiązania.

Podobna sytuacja jest również w drugiej linii. Skoro Zieliński opuści zgrupowanie, Karol Linetty czy Kacper Kozłowski będą mogli zaprezentować swoje umiejętności na tle silnego rywala. Rywalizacja z Rosją zaplanowana jest na wtorek o godzinie 20:45. Transmisję meczu “na żywo” przeprowadzi TVP 1 oraz TVP Sport.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 1. czerwca 2021 20:41.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Przeczytaj również: Milik po medycznej konsultacji, operacja nie będzie potrzebna

Komentarze