Zmartwienie Anglików przed finałem Euro 2020

Phil Foden
Phil Foden Pressfocus

Anglicy odbyli w sobotę otwarty trening dla mediów. Nieoczekiwanie zajęcia pod okiem Southgate’a w pewnym momencie opuścił Phil Foden. Utalentowany pomocnik zderzył się podczas ćwiczeń z jednym z kolegów. Wówczas sztab medyczny zajął się piłkarzem The Citizens i nie chcąc ryzykować zadecydowano, że 21-latek zakończy tę sesję.

  • Phil Foden nie dokończył sobotniego treningu na dzień przed finałem Euro 2020
  • Gareth Southgate wraz ze swoimi asystentami uznał, że najlepszym rozwiązaniem będzie, gdy pomocnik uda się na odpoczynek
  • W niedzielę Anglicy zawalczą z Włochami o puchar mistrzostw Europy

Phil Foden zagra w finale Euro 2020?

Phil Foden wraz z resztą kadrowiczów rozpoczął sobotni trening. Zajęcia miały charakter otwarty, przez co wokół boiska rozstawili się dziennikarze. Mając na uwadze fakt, że już za kilkadziesiąt godzin wystartuje wielki finał Euro 2020, Gareth Southgate nie chciał przemęczać swoich piłkarzy i zlecił proste zadania do wykonania.

Podczas jednego ze ćwiczeń, Phil Foden na sporej szybkości zderzył się reprezentacyjnym kolegą i padł na murawę. Do 21-latka od razu podbiegł sztab medyczny, który najpierw opatrzył pomocnika, a po chwili Foden udał się na własnych siłach do szatni. Sesja w St. George’s Park została zakończona z godnie z planem i 25 innych zawodników nie narzekało po niej na problemy ze zdrowiem.

Angielskie media twierdzą, że uraz nie wyglądał na poważny, ale zadecydowano, aby pomocnik udał się na odpoczynek. Foden ma za sobą ciężki sezon na boiskach Premier League oraz brał udział w finałowym pojedynku Ligi Mistrzów przeciwko Chelsea. Na Euro rozegrał dwa spotkania w fazie grupowej oraz pojawił się na murawie przeciwko Duńczykom (2:1).

Wydaje się również, że fani Anglików mogą spać spokojnie. Dotychczas z kadry nie napłynęły niepokojące wieści, żeby stłuczenie, którego doznał Foden wyeliminowało go z gry w finale mistrzostw Europy. Dziennikarz The Guardian dodał też jedną cenną uwagę. Pomocnik miał opuścić boisko o własnych siłach, natomiast na jego twarzy nie było widać smutku lub zmartwienia.

Nieco inaczej spogląda na całą sprawę Garteth Southgate. Po wieczornej konferencji prasowej, selekcjoner wyznał, że występ Foden’a w finale jest na obecną chwilę wątpliwy.

Tak to prawda, że Foden nie dokończył treningu. Teraz jego występ w finale stoi pod znakiem zapytania. Czekam na kolejne wieści od medyków i zobaczymy – zaznaczył Southgate.

Anglia z szansą na historyczny sukces

Do tej pory Anglia nie triumfowała na mistrzostwach Europy. Co więcej, wyspiarze na medal z wielkiej imprezy czekają od 55-lat. Tym samym drużyna Gareth’a Southgate’a stoi przed wielką szansą na historyczny sukces. W kraju zapanowała niesamowita atmosfera, z koeli fani nie mogą doczekać się niedzielnej rywalizacji na Wembley. Nadszedł decydujący czas, po którym obecni piłkarze reprezentacji Anglii na długie lata mogą zostać bohaterami swoich rodaków.

Wszystko rozegra się pod osłoną nocy w niedzielę w Londynie. Rywalem Anglików będą Włosi, którzy również mają wielki apetyt na sukces. Azzurri pod wodzą Manciniego zupełnie zmienili styl, a do tego kontynuują niebywałą serię meczów bez porażki.

Przeczytaj również: Włochy – Anglia. Typy, kursy, zapowiedź

Włochy
Anglia
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 11. lipca 2021 20:55.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze