Morata: po meczu z Polską życzono mi śmierci moich dzieci

Alvaro Morata
PressFocus Na zdjęciu: Alvaro Morata

Alvaro Morata wyjawił szokujące wiadomości, jakie otrzymał od ludzi po jego słabym występie w meczu z reprezentacją Polski (1:1). Hiszpan wyznał, że kibice życzyli mu śmierci jego dzieci.

  • Reprezentacja Hiszpanii zremisowała z Polakami w drugiej kolejce fazy grupowej Euro 2020
  • Alvaro Morata nie zdołał dobić nietrafionego przez Gerarda Moreno rzutu karnego
  • Napastnik Juventusu wyznał, w jaki sposób ludzie grozili mu przez tę niewykorzystaną okazję

Morata: po meczu z Polakami nie zdołałem zasnąć przez dziewięć godzin

Reprezentacja Hiszpanii przez długi czas zawodziła na Euro 2020. Rozpoczęła od remisu ze Szwecją (0:0), a w kolejnej gracze Luisa Enrique podzielili się punktami z Polską (1:1). W obu tych spotkaniach nieskutecznością raził Alvaro Morata. W pierwszym ze spotkań zmarnował kilka dogodnych sytuacji, zaś w starciu z Biało-czerwonymi mógł dobić strzał Gerarda Moreno w słupek, ale nie zdołał skierować piłki do niemalże pustej bramki. Portal Football Talk przytacza szokującą wypowiedź napastnika Juventusu.

Po meczu z Polakami nie mogłem spać przez dziewięć godzin. Otrzymałem groźby i obelgi kierowane pod adresem mojej rodziny. Ludzie życzyli mi, by moje dzieci zmarły. Dotknęło mnie, że moja żona musi z tym żyć i że moje dzieci o tym usłyszą – powiedział Morata.

W meczu z Polską Hiszpan strzelił jedyną bramkę dla La Roji, ale w kolejnym starciu, ze Słowacją, zmarnował rzut karny. Kibice zapewne puszczą mu to jednak w niepamięć, bo ostatecznie podopieczni Luisa Enrique wygrali 5:0.

Otwiera to pole do polemiki – czy kibice nie traktują piłki nożnej zbyt poważnie? W dobie internetu anonimowe obelgi są na porządku dziennym, ale słowa, o których wspominał Morata zdecydowanie przekraczają granice wolności słowa i dobrego smaku.

La Roja ostatecznie zajęła drugie miejsce w grupie E i w 1/8 finału zmierzy się na Parken z Chorwacją.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. listopada 2021 13:30.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze