Dania – Belgia: przerwano mecz, piękny gest

Christian Eriksen
PressFocus Na zdjęciu: Christian Eriksen

Mecz Dania – Belgia podczas Euro 2020 został przerwany na chwilę w 10. minucie. Piłkarze obu drużyn chcieli w ten sposób oddać hołd Christianowi Eriksenowi. Duńczyk w meczu pierwszej kolejki z Finlandią stracił przytomność na boisku i był reanimowany. Na szczęście przeżył i wraca do zdrowia.

• Mecz zostanie przerwany w 10. minucie, ponieważ Christian Eriksen występuje z numerem 10 na koszulce
  • Kibice i piłkarze obu drużyn zgotowali wielki aplauz dla duńskiej gwiazdy
  • Christian Eriksen dochodzi do siebie w szpitalu w Kopenhadze

Przerwano mecz Dania – Belgia dla Christiana Eriksena

Podczas meczu Danii z Finlandią w zeszłą sobotę Christian Eriksen miał atak serca pod koniec pierwszej połowy. Z pierwszą pomocą pospieszył mu najpierw Simon Kjaer, a następnie służby medyczne. Eriksen był reanimowany, a później został przewieziony do szpitala w Kopenhadze, który jest oddalony od Parken o niecałe 1,5 kilometra.

Kibice postanowili, że podczas spotkania Dania – Belgia w 10. minucie głośno będą krzyczeć nazwisko swojego ulubieńca, tak aby ten mógł to usłyszeć z okna w szpitalu. – W mieście wtedy będzie raczej cisza, więc Christian powinien to usłyszeć – powiedział trener reprezentacji Kapser Hjulmand.

Romelu Lukaku, który jest kolegą Eriksena z Interu Mediolan, powiedział na konferencji prasowej, że piłkarze również włączą się w tę akcję kibiców i w 10. minucie przerwą mecz. Belgijski snajper w poprzedniej kolejce strzelił dwa gole w wygranym spotkaniu z Rosją (3:0). Po zdobyciu pierwszej bramki podbiegł do kamery i wykrzyczał “Chris, kocham cię”.

Christian Eriksen z rozrusznikiem serca

W czwartek rano Duńska Federacja Piłkarska (DBU) poinformowała, że Christian Eriksen będzie miał wszczepiony rozrusznik serca. Po dokładnych badaniach kardiologicznych i konsultacjach międzynarodowych zdecydowano, że jest to jedyne słuszne rozwiązanie po ataku serca. Piłkarz reprezentacji Danii zgodził się na takie rozwiązanie.