Lewandowski: musimy pozostać na ziemi

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Grzegorz Wajda

Do sporej niespodzianki doszło w Sevilli. Reprezentacja Polski zremisowała 1:1 z Hiszpanią, w czym pomógł z pewnością gol Roberta Lewandowskiego. Kapitan biało-czerwonych udzielił pomeczowego wywiadu dla TVP Sport.

  • Lewandowski strzelił swojego pierwszego gola podczas Euro 2020
  • Napastnik reprezentacji Polski twierdzi, że musimy jednak zachować spokój
  • W pojedynku Polska kontra Szwecja faworytem będą nasi rywale

Lewandowski uciszył hiszpańską publiczność

Jakie uczucia towarzyszą Lewandowskiemu po strzeleniu gola Hiszpanii?

To fantastyczne uczucie strzelić bramkę, a przede wszystkim zagrać taki mecz, jaki zagraliśmy. Pomimo straty bramki dalej realizowaliśmy założenia, że możemy tu wywieść punkty. Wydaje mi się, że stworzyliśmy kilka naprawdę niezłych sytuacji. Nie dawaliśmy Hiszpanom ,,postawić kropki nad i”. Oczywiście kreowali sytuacje, mieli większe posiadaniu piłki. Wydaje mi się, ze to naprawdę zasłużony remis. Teraz dla nas najważniejsze będzie trzecie spotkanie, choć nie będziemy faworytami. Musimy wyjść na nie tak samo zmobilizowanie tak samo jak na ten mecz. Nie może nam zabraknąć woli walki i zaangażowania. Mam nadzieję, że będzie to widać w meczu już za kilka dni – rzekł Lewandowski.

Czy kapitan reprezentacji Polski czuje niedosyt po spotkaniu z Hiszpanią?

Na pewno taki niedosyt może być. Jakbyśmy wszystko idealnie zrobili, moglibyśmy wygrać ten mecz. Dopóki mamy zaangażowanie i wolę walki, to to jest sprawa drugorzędna. Uwierzyliśmy, że tą determinacją możemy wiele zdziałać – odpowiedział kapitan biało-czerwonych.

Czy po wywalczeniu pierwszego punktu, reprezentacji Polski będzie łatwiej?

Życzę sobie tego i całej drużynie, żeby tak było. Musimy pozostać na ziemi, bo mamy jeden punkt i przed nami trzeci mecz, w którym nie będziemy faworytem. Nie będzie to dla nas łatwy mecz, ale musimy dać z siebie wszystko. Może nam zabraknąć umiejętności, ale nie może zabraknąć determinacji, woli walki i ducha zespołu – stwierdził polski napastnik.

Czytaj także: Glik: prawdziwy finał zagramy ze Szwedami

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 23. czerwca 2021 17:59.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze