Jack Grealish: to przerażające, jak dobrzy jesteśmy

Jack Grealish
Jack Grealish PressFocus

Jack Grealish zaraz po Euro 2020 może zostać najdroższym Anglikiem w historii Premier League. Obecny kapitan Aston Villi oraz ważny element układanki Southgate’a w rozmowie z Daily Mail, stwierdził że kadra narodowa jeszcze nigdy nie była tak silna. Słowa piłkarza od razu podsyciły apetyty w kraju, aby na mistrzostwach Europy odnieść tak długo wyczekiwany sukces.

  • Reprezentacja Anglii zawalczy o półfinał Euro 2020 z Ukrainą
  • Jack Grealish podniósł temperaturę przed startem rywalizacji, twierdząc że Brytyjczycy od dawna nie mieli tak silnej kadry narodowej

Anglicy od dawna pragną sukcesu na wielkim turnieju

Dotychczas reprezentacja Anglii najdalej w swojej historii na mistrzostwach Europy zaszła w 1996 r., kiedy zakończyła turniejowe zmagania w półfinale. Od tamtej pory historyczny sukces nie został powtórzony, jednak dziś wszystko jest w nogach podopiecznych Southgate’a.

Anglicy stoją przed wielką szansą, aby zagrać w finale Euro 2020. Lwy znalazły się w zdecydowanie korzystniejszej drabince turniejowej. Owszem, kilku faworytów już odpadło, więc nic dziwnego, że większość piłkarskich fanów oczekuje teraz wielkiego finału pomiędzy Anglią i Włochami.

Tymczasem, żeby tam się dostać najpierw trzeba rozprawić się z Ukrainą, z kolei później z którąś z drużyn z pary Czechy – Dania. Nasi wschodni sąsiedzi i tak dokonali niemożliwego. Pomimo awansu z trzeciego miejsca, ekipa Szewczenki doszła, aż do ćwierćfinału. Cały zespół wyjdzie, więc niezwykle zmotywowany na murawę w Stadio Olimpico, ponieważ podobnie jak Duńczycy, piłkarze chcą odnieść zwycięstwo, by wesprzeć jednego ze swoich kontuzjowanych kolegów.

Ukraina
Anglia
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 3. lipca 2021 20:57.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Jack Grealish podgrzał atmosferę przed ćwierćfinałem

Jack Grealish na razie unika tematu transferu, choć angielskie media przewidują, że pomocnik zaraz po Euro 2020 może trafić do Manchesteru City. Gdyby cała transakcja doszła do skutku, piłkarz zostałby najdroższym Anglikiem w historii Premier League.

Natomiast w rozmowie z jednym z reporterów Daily Mail, Grealish powiedział kilka ciekawych słów, z których wynika jedno. Kadrowicze Southgate’a są w pełni świadomi swoich umiejętności i wewnątrz drużyny panuje przekonanie, że jest to jedna z silniejszych reprezentacji, jakie dotychczas wystartowały na wielkich turniejach pod białą flagą z czerwonym krzyżem.

My mamy przynajmniej sześciu graczy, którzy mogą grać po obu stronach Harry’ego Kane’a,. Harry jest wielkim napastnikiem i w rzeczywistości mógłby grać dla większości klubów na świecie. Spójrzcie na naszą młodzież. Ja, Jadon Sancho, Marcus Rashford, Raheem Sterling, Phil Foden i Bukayo Saka. To przecież przerażające, jak dobrzy jesteśmy -oznajmił Grealish.

W sobotę o godzinie 21.00 boisko zweryfikuje prawdziwą rzeczywistość, a my po ostatnim ćwierćfinale w Rzymie poznamy wszystkich uczestników półfinałów Euro 2020.

Przeczytaj również: Ukraina – Anglia. Typy, kursy, zapowiedź

Komentarze