Enrique chwali podopiecznego. “Nawet Iniesta tego nie robił”

Pedri
Pedri PressFocus

Reprezentacja Hiszpanii odpadła w półfinale Euro 2020, gdy po serii rzutów karnych lepsi okazali się Włosi. Jednym z objawień turnieju, jak i całego sezonu, jest osiemnastoletni Pedri, który w starciu ze Squadra Azzurra był jednym z najlepszych na boisku.

  • Reprezentacja Hiszpanii odpadła z Euro 2020 w półfinale
  • We wszystkich sześciu meczach La Roji wyróżniał się 18-letni Pedri
  • Po spotkaniu z Włochami gracz Barcelony zbierał pochwały od ekspertów z całego świata, ale także od selekcjonera Enrique

Enrique: nawet Iniesta nie prezentował się tak dobrze w tym wieku

Pedri jest z pewnością jednym z największych wygranych spośród reprezentantów Hiszpanii biorących udział w Euro 2020. Gracz, który w wieku 17 lat wdarł się przebojem do wyjściowej jedenastki reprezentacji Barcelony, nie zmienił tego trendu również w koszulce kadry narodowej. La Roja pożegnała się z turniejem w półfinale, a wszystkie sześć spotkań od pierwszej minuty rozpoczynał właśnie młody pomocnik.

To, co robi Pedri, wykracza poza ramy logiki. Nigdy nie widziałem, żeby 18-latek robił takie rzeczy jak on na turnieju mistrzowskim, nawet w przypadku Andresa Iniesty – powiedział Luis Enrique. Nastolatek w trakcie 90 minut półfinałowego starcia z Włochami non stop był pod grą, a mimo tego zaliczył niesamowitą, stuprocentową skuteczność podań. W dogrywce pomylił się zaledwie dwukrotnie.

18-latka chwalił również Gary Lineker. “Pedri jest tak dobry. Tworzy się absolutnie wielka gwiazda. Fantastyczny zawodnik” – pisał na twitterze były reprezentant Anglii.

Dziennikarz New York Times, Rory Smith, uważa zaś, że w przyszłości Pedri sięgnie po co najmniej trzy Złote Piłki.

Pedri, dla którego kończący się sezon jest pierwszym w seniorskiej karierze, ma na koncie najwięcej przebiegniętych kilometrów spośród wszystkich graczy na Euro 2020. W sezonie 2020/2021 rozegrał aż 62 spotkania dla klubu i reprezentacji, a przed nim jeszcze igrzyska olimpijskie.

Komentarze