ME 2024: Turcja – Portugalia

Reprezentacja Turcji stanie do rywalizacji z kadrą Portugalii w 2. kolejce grupy F Mistrzostw Europy w Niemczech. Spotkanie na Signal Iduna Park w Dortmundzie zostanie rozegrane 22 czerwca 2024 roku.

RozgrywkiEuro 2024 – grupa F
GospodarzReprezentacja Turcji
GośćReprezentacja Portugalii
MiastoDortmund
StadionSignal Iduna Park
Data i godzina22 czerwca 2024 roku, godzina 18:00

Zapowiedź meczu

Zarówno reprezentacja Turcji, jak i Portugalii będą miały za sobą po jednym rozegranym meczu. Jak to zwykle w tego typu turniejach bywa, drugi mecz decyduje o tym, że albo jedna z drużyn zapewnia sobie awans do fazy pucharowej, albo druga definitywnie przekreśla swoje szanse na grę w dalszych fazach turnieju. Przed tym spotkaniem sytuacja powinna być przynajmniej na papierze dobra dla obu drużyn. Portugalczycy będą po starciu z Czechami, natomiast Turcja będzie mieć za sobą pojedynek z teoretycznie najsłabszym zespołem grupy F. Wobec tego porażka w tym meczu nie powinna wpłynąć znacząco na dalsze losy turnieju.

Należy wziąć pod uwagę, że mimo rozgrywania turnieju w Niemczech na trybunach stadionu w Dortmundzie może zasiąść zdecydowana większość kibiców tureckich. Podobna sytuacja była podczas jednego ze spotkań towarzyskich, gdy drużyna Gwiazd Półksiężyca rywalizowała z Niemcami, a zdecydowana większość fanów zgromadzonych na tym meczu kibicował tureckiej drużynie narodowej.

Choć reprezentacja Portugalii do tego meczu przystąpi w roli zdecydowanego faworyta, tak nie zależy z góry przypisywać im 3 punktów. Ich rywale są na tyle niewygodnym rywalem, że błysk geniuszu takich piłkarzy jak Hakan Calhanoglu czy Kerem Akturkoglu mogą spowodować, że wynik tego meczu może zadziwić piłkarski świat.

Turcja – Portugalia: historia

Początki rywalizacji Portugalii z Turcją sięgają lat 70. Pierwszy raz mecz obu reprezentacji mogliśmy oglądać w 1965 roku. W ramach eliminacji Mistrzostw Świata dwukrotnie lepsza okazała się drużyna portugalska. Kolejne dwa zwycięstwa dołożyli w meczach ranki Mistrzostw Europy 2000 oraz 2008. Natomiast jedyne zwycięstwo Turcji odnotowano w meczu towarzyskim w 2012 roku bezpośrednio przed rozpoczęciem EURO w naszym kraju. Ostatnie starcie odbyło się nie tak dawno, bo w 2022 roku, gdy oba zespoły rywalizowały w barażach o awans na Mistrzostwa Świata w Katarze. Wtedy w półfinale lepsza okazała się Portugalia, wygrywając 3:1 po golach Otavio, Diogo Joty oraz Matheusa Nunesa.

Turcja – Portugalia: ostatnie wyniki

Poniższej znajdziesz informacje o wynikach ostatnich pięciu meczów reprezentacji Turcji.

Poniższa tabela prezentuje z kolei rezultatu ostatnich meczów Portugalii.

Turcja – Portugalia: kursy bukmacherskie

Bukmacherzy przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy nie mają wątpliwości, że wyraźnym faworytem meczu jest reprezentacja Portugalii. Wszak kursy przez nich oferowane mogą się zmienić ze względu na wyniki w pierwszej kolejce. Mimo wszystko nie powinny one diametralnie zmienić tego, kto będzie uważany za faworyta meczu.

Turcja – Portugalia: typy i przewidywania

Drugi mecz w fazie grupowej wiąże się z presją wyników. Czasami jest to mecz o “wszystko albo nic”, a jeszcze innym razem o lepszą sytuację przed ostatnią kolejką. Mimo z góry przypisanej roli faworyta Portugalia nie powinna dać się ponieść emocjom i po swojemu podejść do tego spotkania. Pokazując przy tym zdecydowanie większą jakość zarówno techniczną, jak i taktyczną nad swoim rywalem. Choć w porównaniu do swoich rywali Turcja nie dysponuje takim potencjałem ofensywnym jak zespół Roberto Martineza, to uważam, że w tym meczu obie drużyny znajdą drogę do bramki rywali. Nasz typ: Obie drużyny strzelą gola.

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.