El. MŚ: Brazylia i Urugwaj bez litości, Argentyna drżała o wynik [WIDEO]

Philippe Coutinho
Pressfocus Na zdjęciu: Philippe Coutinho

W nocy z wtorku na środę wystartowały kolejne spotkania eliminacji do mistrzostw świata w Ameryce Południowej. Brazylia i Urugwaj rozbiły swoich rywali, nie dając im żadnych szans. Tymczasem Argentyna ograła Kolumbie w hicie kolejki, choć w końcówce spotkania komplet punktów dla Albiceleste wisiał już na cienkim włosku.

Brazylia nadal niepokonana, Urugwaj w gonitwie za marzeniami

Canarinhos dalej nie mają sobie równych w eliminacjach do mundialu w Katarze. Kadrowicze Tite imponują formą, ale czasem zdarzają im się drobne potknięcia. Tym razem poszło im zdecydowanie lepiej niż z Ekwadorem. Brazylia rozbiła Paragwaj (4:0). Worek z bramkami rozwiązał Raphinha. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem gospodarzy, którzy dopełnili formalności po przerwie. Na listę strzelców wpisał się jeszcze Coutinho, Antony czy Rodrygo.

Urugwaj jest już w zupełnie innym położeniu. La Celeste drżą o awans na mistrzostwa świata, jednak na razie wszystko idzie w dobrym kierunku. Zimowe zgrupowanie Alonso możne uznać za udane. W drugim starciu zespół zdobył kolejną całą pulę, dlatego utrzymał czwartą lokatę w tabeli. Finalnie Urugwaj pokonał Wenezuelę (4:1). Gole dla gospodarzy strzelali m.in. Bentacur, Cavani oraz Suarez.

Argentyna z drugim triumfem z rzędu bez Messiego

Argentyna pokonała Kolumbię (1:0) w hicie 16. kolejki. Albiceleste prezentowali zdecydowanie wyższy poziom. Po upływie drugiego kwadransa Lautaro Martinez z kilku metrów pokonał bramkarza rywali.

Druga połówka była nieco gorsza w wykonaniu gospodarzy. Na noworoczne zgrupowanie nie przyleciał Leo Messi, ale jego koledzy finalnie utrzymali korzystny wynik do końca, dzięki czemu utrzymują intensywne tempo Brazylii.

Kolumbijczycy mają czego żałować, bo nie raz byli blisko doprowadzenia do remisu. Teraz ich sytuacja w grupie mocno się skomplikowała i na ten moment Los Cafeteros mogą zapomnieć o wyjeździe do Kataru.