Mancini: moim celem jest zdobycie mistrzostwa świata

Roberto Mancini
Obserwuj nas w
Pressfocus Na zdjęciu: Roberto Mancini

Eliminacje do Mistrzostw Świata dla reprezentacji Włoch zakończyły się blamażem. Podopieczni Roberto Manciniego w marcowym meczu barażowym przegrali z reprezentacją Macedonii Północnej i tym samym wiadome było, że zabraknie ich na mundialu. Wiary w zespół nie stracił trener, który wierzy, że uda mu się poprowadzić kadrę do mistrzostwa świata.

  • Włochy to wielki nieobecny Mistrzostw Świata w Katarze
  • Aktualnym mistrzom Europy nie udało się wywalczyć kwalifikacji na mundial
  • Roberto Mancini mimo wszystko wierzy, że zdobędzie z Italią Mistrzostwo Świata

“Dwukrotnie myślałem o rezygnacji z posady”

Wynik meczu barażowego przeciwko reprezentacji Macedonii Północnej był szokiem nie tylko dla włoskich kibiców. Mistrzowie Europy przez 90 minut bili głową w mur, a w doliczonym czasie gry w dramatycznych okolicznościach stracili bramkę i co za tym idzie, szanse na awans na mundial. Winę za tę porażkę wziął na siebie Roberto Mancini.

Szkoleniowiec reprezentacji Włoch na kilka miesięcy po fatalnych wydarzeniach z marcowych eliminacji do mundialu zabrał głos ws. przyszłości kadry. Mancini wierzy, że mimo braku kwalifikacji na turniej, w przyszłości uda mu się jeszcze zdobyć z Italią Mistrzostwo Świata. 

–  Odkąd tylko zostałem trenerem, miałem jeden cel – zdobyć Mistrzostwo Europy i Mistrzostwo Świata – stwierdził w rozmowie z La Gazetta dello Sport Mancini.

– Rok temu, kiedy wziąłem w ręce puchar EURO 2020, pomyślałem, że moje marzenia mogą się spełnić rok po roku. Myślałem o mundialu w Katarze, ale to oczywiście już się nie wydarzy. Mimo to, nadal myślę, że w końcu uda nam się zdobyć wspólnie Mistrzostwo Świata – dodał. 

Były trener Manchesteru City przyznał, że dwukrotnie był bliski rezygnacji z posady trenera Włochów – po wywalczeniu mistrzostwa Europy, a później po porażce w meczu z Macedonią Północną. 

–  Zwłaszcza w drugim przypadku, znalazłem się wtedy w trudnej sytuacji. Ale już po finale EURO 2020 myślałem, żeby osunąć się cień, choć wtedy miałem w głowie walkę o mundial już w kolejnym roku – zakończył.

Przeczytaj również: Sędzia FIFA dokonał coming outu przed mundialem

Komentarze