Poważne osłabienie Anglików przed pierwszym meczem grupowym

Kyle Walker
Obserwuj nas w
Pressfocus Na zdjęciu: Kyle Walker

Spore problemy w pierwszym meczu na Mistrzostwach Świata może mieć reprezentacja Anglii. Gareth Southgate nie będzie mógł skorzystać w nim prawdopodobnie z Kyle’a Walkera, który nie zaleczył jeszcze urazu.

  • Kyle Walker walczy jeszcze z urazem, którego nabawił się na początku sezonu
  • Prawego obrońcy może zabraknąć w pierwszym meczu grupowym na mundialu
  • 32-latek będzie gotowy do gry w drugim spotkaniu grupowym

Kontuzja wciąż uniemożliwia Walkerowi grę

Kyle Walker od lat miał niepodważalną pozycję w reprezentacji Anglii. Prawy obrońca Manchesteru City to ważny dla Garetha Southgate’a zawodnik, który awizowany był do gry w wyjściowym składzie w pierwszym meczu Lwów Albionu podczas Mistrzostw Świata. Niestety prawdopodobnie go w nim zabraknie. 

Dziennikarze Sky Sports przekazali, że 32-latek nie czuje się jeszcze w pełni zdrowy i nie otrzyma zielonego światła do gry w meczu Anglii z Iranem. W kadrze zastąpi go prawdopodobnie Trent Alexander-Arnold. Southgate ma jeszcze do dyspozycji Bena White’a, który w Arsenalu gra przede wszystkim na boku defensywy.

Lekarze reprezentacji Anglii przewidują, że Walker będzie mógł zagrać za to w kolejnym spotkaniu na mundialu, ze Stanami Zjednoczonymi. Na papierze zdaje się to być dużo bardziej wymagający rywal, aniżeli Iran. 

Kyle Walker w tym sezonie rozegrał jedynie osiem meczów. Ostatni mecz rozegrał na początku października. Z powodu kontuzji nie zagrał w żadnym z ostatnich 11 meczów Manchesteru City. 

Komentarze