Portugalczycy awansowali na EURO 2024. Legenda śrubuje rekord bramek [WIDEO]

Reprezentacja Portugalii wygrała 3:2 ze Słowacją w meczu 7. kolejki kwalifikacji do mistrzostw Europy 2024 i tym samym zapewniła sobie awans na turniej w Niemczech. Autorem dwóch goli dla gospodarzy był niezawodny Cristiano Ronaldo, który mimo 38 lat na karku wciąż zachwyca.

Cristiano Ronaldo
IMAGO / Joaquim Ferreira Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
  • Portugalczycy zapewnili sobie awans na mistrzostwa Europy
  • Cristiano Ronaldo i spółka pokonali dzisiaj Słowację 3:2
  • CR7 śrubuje swój rekord bramek – zanotował dublet

Ronaldo nie do zatrzymanie, dwa gole gwiazdy Al-Nassr

Reprezentacja Portugalii na własnym stadionie pokonała Słowację 3:2 w meczu 7. kolejki kwalifikacji do EURO 2024 i tym samym zapewniła już sobie awans na przyszłoroczny turniej w Niemczech. Gospodarze objęli prowadzenie w 18. minucie za sprawą bramki Goncalo Ramosa.

Później doszedł do głosu drugi napastnik portugalskiego zespołu, czyli Cristiano Ronaldo. Gwiazda Al-Nassr w 29. minucie wykorzystała rzut karny, a w 72. minucie podwyższyła prowadzenie na 3:1. W międzyczasie dwukrotnie do siatki trafili goście – autorami goli byli David Hancko oraz Stanislav Lobotka – gospodarze jednak dowieźli skromne zwycięstwo 3:2.

Cristiano Ronaldo w narodowych barwach ma już aż 125 bramek, co jest rekordem wszech czasów. Reprezentacja Portugalii z 21 punktami na koncie prowadzi w tabeli grupy “J” eliminacji do EURO 2024. Słowacja z 13 oczkami na koncie zajmuje wysokie, drugie miejsce.

Portugalia – Słowacja 3:2 (2:0)

1:0 Goncalo Ramos 18′

2:0 Cristiano Ronaldo (rzut karny) 29′

2:1 David Hancko 69′

3:1 Cristiano Ronaldo 72′

3:2 Stanislav Lobotka 80′