Wyniki meczów Ekstraklasa – druga kolejka PKO BP Ekstraklasy

Taras Romanczuk
PressFocus Na zdjęciu: Taras Romanczuk

Druga kolejka PKO BP Ekstraklasy przyniosła kilka zaskakujących wyników, z których największym echem odbiło się pokonanie Legii Warszawa przez beniaminka z Radomia. Sprawdź wszystkie wyniki drugiej serii gier polskiej Ekstraklasy.

• Rozegrano już osiem z dziewięciu spotkań drugiej kolejki PKO BP Ekstraklasy
  • Pokazano w nich aż osiem czerwonych kartek, z czego trzy w meczu, w którym Radomiak Radom sensacyjnie pokonał Legię Warszawa

PKO PB Ekstraklasa – wyniki drugiej kolejki

Druga kolejka PKO BP Ekstraklasy rozpoczęła się od starcia Zagłębia Lubin z Górnikiem Łęczna. Choć beniaminek zdołał w pierwszej połowie odpowiedzieć na otwierające trafienie Patryka Szysza, bramki w drugiej połowie przypieczętowały triumf gospodarzy (3:1). Tym samym zawodnicy z Łęcznej po dwóch meczach nadal nie zaznali smaku zwycięstwa.

Najważniejszym wydarzeniem kolejnego ze spotkań był debiut Lukasa Podolskiego w barwach Górnika Zabrze. Niemiec nie będzie jednak dobrze wspominał pierwszego meczu w polskiej Ekstraklasie. Jego drużyna szybko objęła prowadzenie, ale później dała się całkowicie zdominować Lechowi Poznań. Kolejorz ostatecznie wygrał 3:1, a w końcówce musiał radzić sobie bez ukaranego czerwoną kartką Joela Pereiry.

Stal Mielec uległa u siebie Piastowi Gliwice. Goście przed przerwą zdobyli komfortowe, dwubramkowe prowadzenie, którego nie wypuścili do ostatniego gwizdka. Mielczanie mają czego żałować, bo kreowali sobie więcej klarownych okazji. Szwankowało jednak wykończenie.

Mają czego żałować również zawodnicy z Niecieczy. Termalica tylko zremisowała z Wisłą Kraków (2:2). Tylko, bo zwłaszcza w pierwszej połowie gospodarze byli stroną zdecydowanie przeważającą. Dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale ostatecznie stracili czujność w końcówce i dali się pokonać Maciejowi Sadlokowi po rzucie rożnym.

W pierwszej kolejce Czesław Michniewicz postawił na zawodników rezerwowych, a ci wywalczyli zwycięstwo z Wisłą Płock. Tym razem, w obliczu nadchodzącego starcia z Dinamem Zagrzeb, ponownie spróbował tej strategii, ale nie okazała się ona ponownie skuteczna. Radomiak Radom sensacyjnie pokonał u siebie mistrzów Polski, aplikując im trzy gole (3:1). Spotkanie było ostre; z czerwonymi kartkami zakończyli je Filipe Nascimento (Radomiak), Filip Mladenović oraz Josue (obaj Legia Warszawa).

Mecze niedzielne rozpoczęły się od remisu Warty Poznań z Pogonią Szczecin (1:1). Należy docenić gospodarzy, którzy wydarli punkt, mimo że od jedenastej minuty grali w dziesiątkę po wykluczeniu Łukasza Trałki. Następnie Śląsk Wrocław wyrwał zwycięstwo na stadionie Cracovii (2:1). Na koniec niedzielnych wrażeń z Ekstraklasą Jagiellonia niespodziewanie rozbiła wicemistrzów Polski. Do bramki Rakowa Częstochowa trafiali Taras Romańczuk (dwukrotnie) oraz Jesus Imaz, a mecz zakończył się wynikiem 3:0.