Korona Kielce ściągnęła pomocnika z zaplecza Ekstraklasy

Korona Kielce ma nowego defensywnego pomocnika. Wojciech Kamiński opuścił Odrę Opole i związał się z klubem PKO Ekstraklasy umową do połowy 2025 roku z opcją przedłużenia o rok.

Wojciech Kamiński
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Wojciech Kamiński

Wojciech Kamiński zasilił Koronę Kielce

Korona Kielce zachowała ligowy byt w zeszłym sezonie po zwycięstwie nad Lechem Poznań (1:0) w ostatniej kolejce. We wtorkowe popołudnie klub ogłosił zakontraktowanie 23-letniego defensywnego pomocnika Wojciecha Kamińskiego. Umowa obowiązywać będzie do końca czerwca 2025 roku, które może zostać przedłużona o następne dwanaście miesięcy.

POLECAMY TAKŻE

Dla ekipy prowadzonej przez Kamila Kuzery to piąty transfer w letnim okienku transferowym. Kamiński, który jest wychowankiem Piasta Gliwice, ostatnie dwa sezony spędził w pierwszoligowej Odrze Opole.

W poprzednich rozgrywkach w zespole z zaplecza Ekstraklasy zdołał rozegrać 21 mecze i raz wpisać się na listę strzelców. Wcześniej reprezentował barwy takich klubów, jak Sandecja Nowy Sącz, Wigry Suwałki oraz Zagłębie Sosnowiec.

Kamiński w nadchodzącej kampanii stanie przed szansą debiutu w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Do Kielc latem trafili wcześniej Konrad Matuszewski z Warty Poznań, Wiktor Długosz z Ruchu Chorzów, Shuma Nagamatsu ze Znicza Pruszków oraz Pedro Nuno z Sabail FK. Kielczanie 20 lipca w pierwszej kolejce zmierzą się z Pogonią w Szczecinie.

Komentarze