Właściciel Rakowa kupi nowy klub? “To jest dla nas priorytetem”

Od jakiegoś czasu mówiło się o możliwym przejęciu przez Michała Świerczewskiego i Raków Częstochowa zespołu Tatrana Presov. Teraz Słowacy potwierdzili te doniesienia i ujawnili kilka ważnych informacji ws. negocjacji.

Michał Świerczewski
Obserwuj nas w
IMAGO / JAKUB ZIEMIANIN/400mm.pl/NEWSPIX.PL Na zdjęciu: Michał Świerczewski
  • Michał Świerczewski od lat stoi u steru Rakowa Częstochowa
  • Dzięki niemu klub spod Jasnej Góry przeszedł drogę od niższych lig, aż po mistrzostwo Polski
  • Teraz właściciel firmy “X-kom” chce przejąć Tatrana Presov na Słowacji

“X-kom Football Group”?

Raków Częstochowa na naszym podwórku osiągnął już bardzo wiele. Klub spod Jasnej Góry wygrał Puchar Polski, Superpuchar oraz mistrzostwo kraju. To pozwala myśleć Michałowi Świerczewskiemu, właścicielowi zespołu o dalszym rozwoju nie tylko samego Rakowa, ale i całej marki. Mowa bowiem o tym, że przedsiębiorca jest zainteresowany pozyskaniem nowego klubu. Chodzi o grającego aktualnie w 2. lidze Tatrana Presov na Słowacji. Nowe informacje w tej sprawie przekazał Lubos Michel, szef ekipy naszych sąsiadów. Mówi on m.in., że rozmowy ze Świerczewskim i Rakowem są dla nich priorytetem.

Wierzę, że od połowy kwietnia będzie można podjąć strategiczną decyzję, w jaki sposób kontynuować działalność klubu. Jeżeli wejście inwestora do klubu ma nastąpić, nie ma na co czekać. Z pewnością jest zainteresowanie realizacją tego projektu przed końcem roku, a w nowy sezon klub wejdzie pod wizją inwestora – mówi Słowak w rozmowie ze “Sportem” cytowany przez Buckarobanza na Twitterze.

Pierwsze negocjacje na pewno będą z Polakami. Obiecaliśmy, że będą one dla nas priorytetem. Myślę, że ostateczna wersja może być też taka, że ​​miasto zatrzyma powiedzmy 10 proc. udziałów, a częścią sportową zarządzałby nowy właściciel – dodał.

Czytaj więcej: 217 dni Ruch na to czekał, Stadion Śląski eksplodował z radości [WIDEO]

Komentarze