217 dni Ruch na to czekał, Stadion Śląski eksplodował z radości [WIDEO]

Ruch Chorzów pokonał Piasta Gliwice 3:0 (1:0) w meczu 23. kolejki PKO Ekstraklasy. Niebiescy zakończyli jednocześnie passę spotkań bez zwycięstwa, która liczyła 217 dni.

Piłkarze Ruchu Chorzów
  • Ruch Chorzów wygrał drugie spotkanie w sezonie 2023/2024
  • Niebiescy pierwsze zwycięstwo na Stadionie Śląskim zaliczyli w meczu przeciwko Piastowi Gliwice
  • Bramki dla chorzowian zdobyli: Robert Dadok, Daniel Szczepan i Patryk Sikora

Ruch wrócił na zwycięski szlak po długiej przerwie

Ruch Chorzów do piątkowej potyczki podchodził, chcąc przerwać niechlubną serię meczów bez zwycięstwa. Liczyła ona 20 spotkań. Na drodze Niebieskich stanął Piast Gliwice opromieniony awansem do półfinału Fortuna Pucharu Polski po wygranej z Rakowem Częstochowa (3:0).

W pierwszej połowie prowadzenie ekipie z Chorzowa dał Robert Dadok, który oddał mocny strzał z lewej nogi w 34. minucie. Było to jednocześnie pierwsze trafienie dla chorzowskiej ekipy w wykonaniu zawodnika urodzonego w Cieszynie.

Zanim na listę strzelców wpisał się były piłkarz Górnika Zabrze, to swoje show miał golkiper Piastunek. Karol Szymański najpierw obronił rzut karny wykonany przez Daniela Szczepana. Z kolei chwilę później poradził sobie z dobitką Patryka Sikory. Swoich sił próbował jeszcze Adam Vlkanova, ale chybił. Do przerwy było zatem 1:0 dla Niebieskich.

Niesłychane co zrobił bramkarz Piasta, Szymański show w meczu z Ruchem [WIDEO]
Karol Szymański

Szymański show w meczu Ruch – Piast Ruch Chorzów w starciu z Piastem Gliwice robił w pierwszej odsłonie, co w jego mocy, aby objąć prowadzenie, ale długo to się nie udawało. Duży wpływ na taki obrót wydarzeń miała postawa golkipera gości. Wyborną szansę na pierwszego gola Ruch miał w 32. minucie. Sędzia podyktował jedenastkę dla

Po zmianie stron zespół Janusza Niedźwiedzia dołożył kolejne dwa gole. Najpierw w 56. minucie najskuteczniejszy napastnik chorzowian zrehabilitował się za zmarnowany rzut karny w pierwszej połowie. Szczepan wykorzystał jedenastkę po przewinieniu Miguela Munoza i Ruch prowadził 2:0.

Cudne trafienie Patryka Sikory

Tymczasem kropkę nad “i” postawił Patryk Sikora. Kapitan chorzowskiej drużyny miał apetyt na przepięknego gola w piątkowy wieczór i się nasycił w 66. minucie. Sikora oddał strzał mniej więcej 16 metrów i Stadion Śląski w Chorzowie eksplodował z radości. Do końca zawodów wynik już się nie zmienił i Ruch po 217 dniach zaliczył drugie zwycięstwo w tej kampanii.

Ruch Chorzów – Piast Gliwice 3:0 (1:0)

1:0 Robert Dadok 34′

2:0 Daniel Szczepan 56′ (k.)

3:0 Patryk Sikora 66′