Wielkie emocje w meczu Rakowa. Oto sytuacja w tabeli [WIDEO]

Raków Częstochowa wygrał 3:1 z Piastem Gliwice w 21. kolejce Ekstraklasy. Mistrzowie Polski uratowali zwycięstwo w samej końcówce.

Łukasz Zwoliński i Jakub Czerwiński
  • Raków podejmował Piasta Gliwice w 21. kolejce Ekstraklasy
  • W meczu nie zabrakło wielkich emocji
  • Ostatecznie gospodarze wygrali 3:1

Raków Częstochowa 3:1 Piast Gliwice. Oto najnowsza tabela Ekstraklasy

W 55. minucie Patryk Dziczek, wykorzystując rzut karny, wyprowadził Piasta Gliwice na prowadzenie. Wcześniej w obrębie szesnastki nierozważnego ataku dopuścił się Otieno, który uderzeniem łokciem powalił na murawę Tomasa Huka.

Gospodarze doprowadzili do wyrównania w 79. minucie, gdy strzałem głową do siatki trafił Ante Crnac. W ten sposób Raków stał się pierwszą drużyną z golem w każdym z 20 pierwszych meczów sezonu od rozgrywek w latach 1995/1996. Wówczas takiego wyczynu dokonała Legia Warszawa.

W samej końcówce meczu sędzia po analizie VAR znów wskazał na jedenastkę. Tym razem przewinienia dopuścił się piłkarz Piasta Gliwice. Rzut karny na gola zamienił Łukasz Zwoliński. Kilka chwil później wynik na 3:1 ustalił Marcin Cebula, który trafił do siatki w 104. minucie.

Przypomnijmy, że w poprzedniej kolejce Raków przegrał z Wartą Poznań 1:2. Dlatego wpadka w starciu z Piastem mogła być bardzo bolesna dla Medalików.